Cestovný ruch a QR kódy? Stretávate sa s nimi každý deň!

V mnohých oblastiach sme si všetci určite všimli, že QR kódy získavajú na popularite po celom svete. V niektorých odvetviach nás však môžu aj celkom zaskočiť. Jednou z takýchto oblastí, kde je prekvapenie naozaj na mieste, môže byť práve cestovný ruch. Málokto by čakal, že QR kódy uvidí na všetkých turistických trasách a historických pamiatkach. Opak je však pravdou. Pozrime sa, ako sa dynamické QR kódy využívajú v cestovnom ruchu!

Menu vždy na očiach

Kódy QR sa dajú použiť na rýchle zobrazenie jedálneho alebo nápojového lístka v reštauráciách a kaviarňach. Zákazníci si môžu jednoducho zobraziť dostupné možnosti prostredníctvom QR kódu a objednať si priamo zo svojho mobilného zariadenia. Spolu s tým sa dynamické QR kódy používajú aj na prepojenie s webovými stránkami podnikov, uskutočnenie rezervácie alebo získanie zľavových kódov.

QR kódy sa tak stávajú bežnou súčasťou cestovného ruchu, už len preto, že sa do nich dá uložiť naozaj obrovské množstvo rôznych údajov, ktoré sa, samozrejme, nikdy len tak nestratia!

Cestovný ruch a QR kódy? Úplne bežná vec!

QR kódy môžu slúžiť ako sprievodcovia pre turistov. Predstavte si, že by ste museli čítať čiarový kód pomocou špeciálnej čítačky, aby ste získali informácie v teréne. To by asi nebolo úplne pohodlné a informácie by sa určite nedostali ku všetkým návštevníkom. Namiesto toho stačí mobilný telefón. Umiestnenie QR kódov na pamiatky alebo historické miesta umožňuje návštevníkom okamžite získať relevantné informácie o danom mieste. Môže ísť o historické údaje, fotografie, zvukové záznamy alebo odkazy na iné zdroje.

Možnosť vytvárania vlastných kódov

Okrem všetkých vyššie uvedených možností, ktoré sú spojené s oficiálnymi trasami alebo podnikmi, sa môžeme stretnúť aj s osobnými QR kódmi. Tie sa rozšírili v rámci mnohých dobrodružných GPS hier. Používatelia môžu jednoducho zanechať svoj podpis vďaka jedinému digitálnemu štvorčeku. Tento typ použitia podporuje aj skutočnosť, že generátor QR kódov nemusí byť nevyhnutne platenou záležitosťou, ako je to v prípade tradičného čiarového kódu. Viac-menej nie je problém vytvoriť si potrebné QR kódy sám za niekoľko minút pri počítači. A to dokonca vrátane pokročilých možností rôznych grafických nastavení a podobných dizajnových vychytávok.

Ostatní

Jaké účinné látky obsahuje kratom?

Kratom má každým dnem stále více uživatelů. I když ho užívá tolik lidí, ne každý ví, jaké látky jsou vlastně zodpovědné za jeho účinky. Obsahuje řadu účinných látek, ale primárními psychoaktivními složkami jsou mitragynin a 7-hydroxymitragynin. Tyto alkaloidy jsou zodpovědné za účinky kratomu na tělo a mysl. Zde je stručný přehled těchto dvou hlavních alkaloidů: […]

Zobrazit
Ostatní

Jak vypadá strom kratom?

Možná navštěvujete obchod s kratomem, kde si kupujete zelený kratomový prášek, ale víte o tom, že pochází z listů vysokého stromu? Kratom (Mitragyna speciosa) je stálezelený strom, který může dorůst až do výšky 25 metrů, a to v závislosti na pěstebních podmínkách a prostředí. Tento strom roste v různých oblastech jihovýchodní Asie, kde se odedávna […]

Zobrazit
Ostatní

Nikotinové sáčky vám dodají nikotin i bez kouření

Trápí vás, že stále kouříte? Možná už jste zaznamenali zdravotní nebo společenské problémy, které vám kouření způsobilo. Nemusíte se na dobro zříci nikotinu, stačí jen zvolit šetrnější způsob, jak ho budete do těla dostávat. Skvělou změnou pro vás může být nikotinový sáček. Nikotinové sáčky jsou malé sáčky obsahující nikotin a další přísady, ale bez tabáku. […]

Zobrazit