Cestovný ruch a QR kódy? Stretávate sa s nimi každý deň!

V mnohých oblastiach sme si všetci určite všimli, že QR kódy získavajú na popularite po celom svete. V niektorých odvetviach nás však môžu aj celkom zaskočiť. Jednou z takýchto oblastí, kde je prekvapenie naozaj na mieste, môže byť práve cestovný ruch. Málokto by čakal, že QR kódy uvidí na všetkých turistických trasách a historických pamiatkach. Opak je však pravdou. Pozrime sa, ako sa dynamické QR kódy využívajú v cestovnom ruchu!

Menu vždy na očiach

Kódy QR sa dajú použiť na rýchle zobrazenie jedálneho alebo nápojového lístka v reštauráciách a kaviarňach. Zákazníci si môžu jednoducho zobraziť dostupné možnosti prostredníctvom QR kódu a objednať si priamo zo svojho mobilného zariadenia. Spolu s tým sa dynamické QR kódy používajú aj na prepojenie s webovými stránkami podnikov, uskutočnenie rezervácie alebo získanie zľavových kódov.

QR kódy sa tak stávajú bežnou súčasťou cestovného ruchu, už len preto, že sa do nich dá uložiť naozaj obrovské množstvo rôznych údajov, ktoré sa, samozrejme, nikdy len tak nestratia!

Cestovný ruch a QR kódy? Úplne bežná vec!

QR kódy môžu slúžiť ako sprievodcovia pre turistov. Predstavte si, že by ste museli čítať čiarový kód pomocou špeciálnej čítačky, aby ste získali informácie v teréne. To by asi nebolo úplne pohodlné a informácie by sa určite nedostali ku všetkým návštevníkom. Namiesto toho stačí mobilný telefón. Umiestnenie QR kódov na pamiatky alebo historické miesta umožňuje návštevníkom okamžite získať relevantné informácie o danom mieste. Môže ísť o historické údaje, fotografie, zvukové záznamy alebo odkazy na iné zdroje.

Možnosť vytvárania vlastných kódov

Okrem všetkých vyššie uvedených možností, ktoré sú spojené s oficiálnymi trasami alebo podnikmi, sa môžeme stretnúť aj s osobnými QR kódmi. Tie sa rozšírili v rámci mnohých dobrodružných GPS hier. Používatelia môžu jednoducho zanechať svoj podpis vďaka jedinému digitálnemu štvorčeku. Tento typ použitia podporuje aj skutočnosť, že generátor QR kódov nemusí byť nevyhnutne platenou záležitosťou, ako je to v prípade tradičného čiarového kódu. Viac-menej nie je problém vytvoriť si potrebné QR kódy sám za niekoľko minút pri počítači. A to dokonca vrátane pokročilých možností rôznych grafických nastavení a podobných dizajnových vychytávok.

Ostatní

Problém nabíjení v elektromobilitě se stává stále menší komplikací

Především v naprostém počátku elektromobility bylo potřeba začít řešit celou řadu problémů a nedostatků, které elektromobilita jako technologie má. Mezi nimi by se mezi ty největší přitom mohla zařadit právě rychlost dobíjení. Řidiči, kteří jsou zvyklí v řádu několika minut včetně placení natankovat plnou nádrž, tak nechtějí čekat desítky minut na zprovoznění svého vozidla. Moderní elektromobilita tento […]

Zobrazit
Ostatní

Jak na přesnou a rychlou digitalizaci objektů, budov a interiérů?

Vstup do éry digitalizace přinesl zásadní změny do mnoha oblastí, včetně architektury a stavebnictví. Dříve časově náročný proces digitalizace budov a objektů se nyní stal rychlým a efektivním, a to díky pokrokům v technologiích. V tomto článku se zaměříme na význam a výhody digitalizace objektu budov, a jaké profesionální nástroje pomáhají dosáhnout maximální kvality. Rychlá […]

Zobrazit
Ostatní

S vaginální suchostí bojuje velké množství žen

Pochva, nebo také vagína popis, patří mezi ženské pohlavní orgány. Je součástí reprodukce. Je přirozeně vlhká. Některé ženy však bojuji s její suchostí. Suchá vagína způsobuje celou řadu zdravotních komplikací. Patří mezi ně pocity sucha, svědění a v neposlední řadě také bolestivý pohlavní styk. Příčiny vzniku vaginální suchosti Jednou z příčin jsou hormonální změny, které […]

Zobrazit