Dodejte vaší budově kousek přírody prostřednictvím zelené střechy

Zelené střechy poskytují uživatelům mnoho výhod. Krásně vypadají, přitahují hmyz a ptáky, snižují riziko povodní a mohou razantně pomoci snížit výdaje za energie. Zelená střecha svépomocí postavená je efektivní investicí, ovšem i za pomoci profesionálů se stavba zelené střechy vyplatí.

Zelené střechy absorbují dešťovou vodu

Zelená střecha absorbuje dešťovou vodu. Vrstva substrátu v zelené střeše zadržuje a tlumí dešťovou vodu. Část dešťové vody se také odpaří. Protože zelená střecha absorbuje vodu, je také zabráněno zatížení kanalizace. Vydatné srážky v důsledku klimatických změn se vyskytují častěji. Zelená střecha je proto dobrým řešením.

Prodlužuje životnost střechy

Zelené střechy cena je návratná, protože chrání střechu před povětrnostními vlivy. Položením zelené střechy se UV záření již na krytinu nedostane. Tímto způsobem se prodlouží životnost střešní krytiny a střecha vydrží 2x až 3x déle.

Přispívá k biodiverzitě

Zelená střecha stimuluje biologickou rozmanitost v blízkém okolí. Zelené střechy přitahují hmyz, jako jsou včely, motýli, pestřenky, brouci, ale i ptáky. Včely přispívají ke křížovému opylení a zvyšují biologickou rozmanitost. Zejména v oblastech, kde se zeleň nevyskytuje, mohou zelené střechy pomoci stimulovat biodiverzitu.

Zelené střechy pročišťují vzduch

Zelená střecha čistí vzduch, protože rostliny v zelené střeše zachycují částice. Rostliny v zelené střeše také přeměňují CO2 na kyslík. Se zelenou střechou se kvalita vzduchu snadno zlepší, protože zelená střecha zajišťuje čistší vzduch.

Nepotřebuje velkou údržbu

Zelená střecha má také tu výhodu, že vyžaduje nízkou údržbu. Jednou až dvakrát ročně je nutná údržba, která sestává z obecných kontrol, hnojení a odlučování květů. Zelenou střechu si můžete užívat bez velké údržby.

Podrobnější informace a možnosti zelených střech zjistíte na ekrost.cz.

Ostatní

Vybavení pro stavebnictví a zahradu: Praktická pomocníci pro snadnou práci a přepravu

Hledáte kvalitní vybavení pro stavebnictví a práci na zahradě? Internetový obchod ekovovyroba.cz přináší široký sortiment produktů, které vám usnadní práci a zefektivní přepravu materiálů a nářadí. Pojďme si společně projít některé zajímavé kategorie tohoto eshopu. Jde například o stavební a zahradní kolečka, skládací kontejnery, motorová kolečka a elektrokolečka, vybavení měst a obcí, ruční dvoukolové vozíky, […]

Zobrazit
Ostatní

HHC je kanabinoid, který si zaslouží pozornost

Hexahydrokanabinol (HHC) je přirozeně se vyskytující fytokanabinoid nacházející se v rostlině konopí a je považován za minoritní kanabinoid. HHC je hydrogenovaný derivát jak delta-8, tak delta-9 tetrahydrokanabinolu (THC). Ačkoli se přirozeně vyskytuje v rostlině konopí (Cannabis sativa) v malých množstvích, lze jej vyrobit synteticky hydrogenací (přidáním molekulárního vodíku na dvojnou vazbu) extraktů z konopí. HHC […]

Zobrazit
Ostatní

Vapování s lahodnými jednorázovými ecigaretami ELFBAR

Kouření nebo vapování? Stále více kuřáků přechází na vapování a důvodem je množství výhod. Mohou vapovat třeba při práci, při jízdě autem nebo v restauraci, aniž by museli chodit ven. Kouř z ecigaret je jen pouhá neškodná pára, nevdechujete karcinogenní dehet, jako u běžných cigaret. Jednou z největších výhod je úleva od cigaretového kouře, který […]

Zobrazit