Dodejte vaší budově kousek přírody prostřednictvím zelené střechy

Zelené střechy poskytují uživatelům mnoho výhod. Krásně vypadají, přitahují hmyz a ptáky, snižují riziko povodní a mohou razantně pomoci snížit výdaje za energie. Zelená střecha svépomocí postavená je efektivní investicí, ovšem i za pomoci profesionálů se stavba zelené střechy vyplatí.

Zelené střechy absorbují dešťovou vodu

Zelená střecha absorbuje dešťovou vodu. Vrstva substrátu v zelené střeše zadržuje a tlumí dešťovou vodu. Část dešťové vody se také odpaří. Protože zelená střecha absorbuje vodu, je také zabráněno zatížení kanalizace. Vydatné srážky v důsledku klimatických změn se vyskytují častěji. Zelená střecha je proto dobrým řešením.

Prodlužuje životnost střechy

Zelené střechy cena je návratná, protože chrání střechu před povětrnostními vlivy. Položením zelené střechy se UV záření již na krytinu nedostane. Tímto způsobem se prodlouží životnost střešní krytiny a střecha vydrží 2x až 3x déle.

Přispívá k biodiverzitě

Zelená střecha stimuluje biologickou rozmanitost v blízkém okolí. Zelené střechy přitahují hmyz, jako jsou včely, motýli, pestřenky, brouci, ale i ptáky. Včely přispívají ke křížovému opylení a zvyšují biologickou rozmanitost. Zejména v oblastech, kde se zeleň nevyskytuje, mohou zelené střechy pomoci stimulovat biodiverzitu.

Zelené střechy pročišťují vzduch

Zelená střecha čistí vzduch, protože rostliny v zelené střeše zachycují částice. Rostliny v zelené střeše také přeměňují CO2 na kyslík. Se zelenou střechou se kvalita vzduchu snadno zlepší, protože zelená střecha zajišťuje čistší vzduch.

Nepotřebuje velkou údržbu

Zelená střecha má také tu výhodu, že vyžaduje nízkou údržbu. Jednou až dvakrát ročně je nutná údržba, která sestává z obecných kontrol, hnojení a odlučování květů. Zelenou střechu si můžete užívat bez velké údržby.

Podrobnější informace a možnosti zelených střech zjistíte na ekrost.cz.

Ostatní

Problém nabíjení v elektromobilitě se stává stále menší komplikací

Především v naprostém počátku elektromobility bylo potřeba začít řešit celou řadu problémů a nedostatků, které elektromobilita jako technologie má. Mezi nimi by se mezi ty největší přitom mohla zařadit právě rychlost dobíjení. Řidiči, kteří jsou zvyklí v řádu několika minut včetně placení natankovat plnou nádrž, tak nechtějí čekat desítky minut na zprovoznění svého vozidla. Moderní elektromobilita tento […]

Zobrazit
Ostatní

Jak na přesnou a rychlou digitalizaci objektů, budov a interiérů?

Vstup do éry digitalizace přinesl zásadní změny do mnoha oblastí, včetně architektury a stavebnictví. Dříve časově náročný proces digitalizace budov a objektů se nyní stal rychlým a efektivním, a to díky pokrokům v technologiích. V tomto článku se zaměříme na význam a výhody digitalizace objektu budov, a jaké profesionální nástroje pomáhají dosáhnout maximální kvality. Rychlá […]

Zobrazit
Ostatní

S vaginální suchostí bojuje velké množství žen

Pochva, nebo také vagína popis, patří mezi ženské pohlavní orgány. Je součástí reprodukce. Je přirozeně vlhká. Některé ženy však bojuji s její suchostí. Suchá vagína způsobuje celou řadu zdravotních komplikací. Patří mezi ně pocity sucha, svědění a v neposlední řadě také bolestivý pohlavní styk. Příčiny vzniku vaginální suchosti Jednou z příčin jsou hormonální změny, které […]

Zobrazit