Geotechnika, která nám umožní nahlédnout do hloubi země téměř odkudkoliv

V rámci klasických nákupů a prodejů pozemků, nebo především pak při navrhování projektů, je velice často extrémně důležitou součástí geologický průzkum. Pokud je geologický průzkum v pořádku, tak teprve v ten moment přichází na řadu další části procesu výstavby, jako je například plánování nebo získávání povolení.

Pro takové účely je ale potřeba speciální technika, která umožňuje profesionálům nahlédnout i desítky metrů hluboko, a zjistit tak jestli je konkrétní místo vhodné pro dané účely.

Základem je vždy kvalitní vrt

Čím větší nemovitost bude na pozemku stát, tím větší a rozsáhlejší také budou základy. A to také do hloubky samotné, což je dalším problémem. Pokud totiž neproběhne kvalitní geologický průzkum, tak je riziko toho, že se narazí na skálu nebo mnohem hůř budou nosné pilíře a prvky umístěny v nestabilní půdě. V ten moment tak přichází na řadu vrtná souprava. Ta tvoří vzorky po jednotlivých částech pozemků, které jsou pak laboratorně sledovány odborníky. Ti tak dokáží zjistit, zdali v dané oblasti vůbec bude možné budovat základy.

Rozbor půdy i přímo v terénu

Ne každý vzorek se ale nutně posílá rovnou do laboratoře. Geologické a geodetické práce totiž velice často musí počítat také s rychlou odezvou, pokud se například pracuje na méně přístupném místě. Proto tak existuje početná geotechnika, která dává geologům možnost velice detailně změřit základní hodnoty podloží v daném prostoru. A to dokonce bez toho, aniž by potřebovali odborníci jakékoliv další laboratorní zkoumání nebo služby přenosných laboratorních stanovišť.

Získání stability půdy jako takové

Stabilita půdy je další velice důležitou součástí plánů. V první řadě je velice důležitou hodnotou povrchová stabilita půdy jako takové. Tu dokáže dokonale změřit inklinometr, který funguje jako přesné předvídání případného sesuvu. Mimo sesuvu na povrchu pozemku ale mohou být i rizika jako je propad sklepení, přírodních jam nebo dokonce poddolovaných prostorů. V takovém případě je to opět samotný inklinometr, který umožní přesně změřit napětí a možná rizika.

Ostatní

Vybavení pro stavebnictví a zahradu: Praktická pomocníci pro snadnou práci a přepravu

Hledáte kvalitní vybavení pro stavebnictví a práci na zahradě? Internetový obchod ekovovyroba.cz přináší široký sortiment produktů, které vám usnadní práci a zefektivní přepravu materiálů a nářadí. Pojďme si společně projít některé zajímavé kategorie tohoto eshopu. Jde například o stavební a zahradní kolečka, skládací kontejnery, motorová kolečka a elektrokolečka, vybavení měst a obcí, ruční dvoukolové vozíky, […]

Zobrazit
Ostatní

HHC je kanabinoid, který si zaslouží pozornost

Hexahydrokanabinol (HHC) je přirozeně se vyskytující fytokanabinoid nacházející se v rostlině konopí a je považován za minoritní kanabinoid. HHC je hydrogenovaný derivát jak delta-8, tak delta-9 tetrahydrokanabinolu (THC). Ačkoli se přirozeně vyskytuje v rostlině konopí (Cannabis sativa) v malých množstvích, lze jej vyrobit synteticky hydrogenací (přidáním molekulárního vodíku na dvojnou vazbu) extraktů z konopí. HHC […]

Zobrazit
Ostatní

Vapování s lahodnými jednorázovými ecigaretami ELFBAR

Kouření nebo vapování? Stále více kuřáků přechází na vapování a důvodem je množství výhod. Mohou vapovat třeba při práci, při jízdě autem nebo v restauraci, aniž by museli chodit ven. Kouř z ecigaret je jen pouhá neškodná pára, nevdechujete karcinogenní dehet, jako u běžných cigaret. Jednou z největších výhod je úleva od cigaretového kouře, který […]

Zobrazit