Geotechnika, která nám umožní nahlédnout do hloubi země téměř odkudkoliv

V rámci klasických nákupů a prodejů pozemků, nebo především pak při navrhování projektů, je velice často extrémně důležitou součástí geologický průzkum. Pokud je geologický průzkum v pořádku, tak teprve v ten moment přichází na řadu další části procesu výstavby, jako je například plánování nebo získávání povolení.

Pro takové účely je ale potřeba speciální technika, která umožňuje profesionálům nahlédnout i desítky metrů hluboko, a zjistit tak jestli je konkrétní místo vhodné pro dané účely.

Základem je vždy kvalitní vrt

Čím větší nemovitost bude na pozemku stát, tím větší a rozsáhlejší také budou základy. A to také do hloubky samotné, což je dalším problémem. Pokud totiž neproběhne kvalitní geologický průzkum, tak je riziko toho, že se narazí na skálu nebo mnohem hůř budou nosné pilíře a prvky umístěny v nestabilní půdě. V ten moment tak přichází na řadu vrtná souprava. Ta tvoří vzorky po jednotlivých částech pozemků, které jsou pak laboratorně sledovány odborníky. Ti tak dokáží zjistit, zdali v dané oblasti vůbec bude možné budovat základy.

Rozbor půdy i přímo v terénu

Ne každý vzorek se ale nutně posílá rovnou do laboratoře. Geologické a geodetické práce totiž velice často musí počítat také s rychlou odezvou, pokud se například pracuje na méně přístupném místě. Proto tak existuje početná geotechnika, která dává geologům možnost velice detailně změřit základní hodnoty podloží v daném prostoru. A to dokonce bez toho, aniž by potřebovali odborníci jakékoliv další laboratorní zkoumání nebo služby přenosných laboratorních stanovišť.

Získání stability půdy jako takové

Stabilita půdy je další velice důležitou součástí plánů. V první řadě je velice důležitou hodnotou povrchová stabilita půdy jako takové. Tu dokáže dokonale změřit inklinometr, který funguje jako přesné předvídání případného sesuvu. Mimo sesuvu na povrchu pozemku ale mohou být i rizika jako je propad sklepení, přírodních jam nebo dokonce poddolovaných prostorů. V takovém případě je to opět samotný inklinometr, který umožní přesně změřit napětí a možná rizika.

Ostatní

Zajistěte si všestrannou úklidovou techniku

Uklízení je důležité, vede k větší bezpečnosti a příjemnějšímu prostředí. Uklízet je potřeba nejen doma, ale i na pracovišti a na veřejných prostranstvích. Zatímco doma si obvykle vystačíme s běžnými úklidovými stroji a prostředky, pro profesionální čištění je potřeba zvolit techniku, která dokáže během krátké chvíle vyčistit i velkou plochu. V běžných obchodech s hobby […]

Zobrazit
Ostatní

Vsypové a klasické urny pro poslední rozloučení

Ztráta milovaného člověka je vždy náročná. Jak po emoční stránce, tak i ohledně zařizování posledního rozloučení. Nikdo neví, jak těžké chvíle prožíváte. My s vámi můžeme pouze soucítit. Jsme vám oporou při výběru kvalitní české urny, vyrábíme je již více než třicet let. Poctivé výrobky českých rukou, které nikdy nezestárnou. Proč zvolit klasické české urny? […]

Zobrazit
Ostatní

Glamping v treehouse poskytuje nevšední zážitek

Glamping je novodobý způsob kempování, který v sobě spojuje pozitiva přírody a moderní komfort. Treehousy jsou moderní a vybavené domky na stromě, zasazené doprostřed nádherné přírody. Spojením těchto dvou faktorů vznikl unikátní projekt, který si získává stále více příznivců, a není se čemu divit. Nádherná příroda Treehouse je obvykle postavený uprostřed přírody, mimo civilizaci. To […]

Zobrazit