Inovativní motor CFM RISE s otevřeným ventilátorem, který přinese revoluci v létání

Motor CFM RISE způsobí revoluci v letectví díky efektivnějším a tišším letům. GE Aviation a Safran zahájily odvážný program vývoje technologií, jehož cílem je o více než 20 procent nižší spotřeba paliva a emise CO2 ve srovnání s dnešními motory.

Otevřený ventilátor by mohl dosáhnout obtokového poměru nad 70:1. A to se promítá do 20% snížení paliva a emisí ve srovnání s nejpokročilejšími motory, které dnes létají. Hybridní elektrický pohon a udržitelné letecké palivo by mohly vést k ještě hlubšímu snížení emisí.

Nový motor bude vyvinut jako součást sady převratných technologií v rámci nově odhaleného programu Revolutionary Innovation for Sustainable Engines (RISE) společnosti CFM. Otevřená architektura ventilátoru umožňuje mnohem vyšší obtokový poměr a v důsledku toho poskytuje mnohem vyšší účinnost pohonu.

Inovativní design otevřeného ventilátoru demonstrátoru CFM RISE* má nyní 3D tištěný model díky inženýrovi a nadšenci do 3D tisku Alex Hills.

Po mnoha hodinách sledování rozměrů a generování designu Hills loni na podzim dokončil svůj první model otevřeného ventilátoru. Místo toho, aby ho Hills vystavil na svém stole, daroval jej GE’s Cincinnati Community Service Fund a model byl vydražen za 900 dolarů.

 

Ostatní

Vyberte si ten pravý kufr pro vaše dobrodružství

Vítejte na eKufr.cz, specializovaném e-shopu, který vám nabízí odlehčené kufry, kufry různých velikostí, náhradní díly ke kufrům a kufry se TSA zámky. Cestování může být stresující, ale s pravým kufrem se všechny vaše obavy rozplynou. Naše produkty jsou designovány tak, aby odpovídaly potřebám moderních cestovatelů, kteří hledají kvalitu, bezpečnost a pohodlí. Odlehčené kufry: Cestujte s […]

Zobrazit
Ostatní

S jednorázovými e-cigaretami snadno podlehnete kouzlu vapování

Není kuřák jako kuřák. Zatímco někteří kuřáci si při své vášni neustále ničí zdraví prostředicvím dehtového kouře, stále více jich vapuje. Vapování umožní do těla dostat nikotin stejně jako při kouření, ale vyhnete se přijímání karcinogenních látek, zápachu a nemusíte kvůli svému zlozvyku neustále chodit ven. Některé kuřáky vapování ihned oslovilo, jiní se mu vyhývali, […]

Zobrazit
Ostatní

Krabičková dieta vám pomůže se změnou stravovacích návyků

Hledáte jednoduchý a snadný způsob stravování? Řešení nabízí krabičková dieta. Co je krabičková dieta a jaké výhody nabízí? Krabičková dieta nabízí hotové pokrmy formou balených krabiček. Každá krabička obsahuje přesně dávkované porce jídel, která jsou připravená podle vyváženého jídelníčku, na kterém se podílí nutriční specialista. Nemusíte nikde nakupovat suroviny a připravovat pokrmy. Stačí si jednoduše […]

Zobrazit