Inovativní motor CFM RISE s otevřeným ventilátorem, který přinese revoluci v létání

Motor CFM RISE způsobí revoluci v letectví díky efektivnějším a tišším letům. GE Aviation a Safran zahájily odvážný program vývoje technologií, jehož cílem je o více než 20 procent nižší spotřeba paliva a emise CO2 ve srovnání s dnešními motory.

Otevřený ventilátor by mohl dosáhnout obtokového poměru nad 70:1. A to se promítá do 20% snížení paliva a emisí ve srovnání s nejpokročilejšími motory, které dnes létají. Hybridní elektrický pohon a udržitelné letecké palivo by mohly vést k ještě hlubšímu snížení emisí.

Nový motor bude vyvinut jako součást sady převratných technologií v rámci nově odhaleného programu Revolutionary Innovation for Sustainable Engines (RISE) společnosti CFM. Otevřená architektura ventilátoru umožňuje mnohem vyšší obtokový poměr a v důsledku toho poskytuje mnohem vyšší účinnost pohonu.

Inovativní design otevřeného ventilátoru demonstrátoru CFM RISE* má nyní 3D tištěný model díky inženýrovi a nadšenci do 3D tisku Alex Hills.

Po mnoha hodinách sledování rozměrů a generování designu Hills loni na podzim dokončil svůj první model otevřeného ventilátoru. Místo toho, aby ho Hills vystavil na svém stole, daroval jej GE’s Cincinnati Community Service Fund a model byl vydražen za 900 dolarů.

 

Ostatní

Problém nabíjení v elektromobilitě se stává stále menší komplikací

Především v naprostém počátku elektromobility bylo potřeba začít řešit celou řadu problémů a nedostatků, které elektromobilita jako technologie má. Mezi nimi by se mezi ty největší přitom mohla zařadit právě rychlost dobíjení. Řidiči, kteří jsou zvyklí v řádu několika minut včetně placení natankovat plnou nádrž, tak nechtějí čekat desítky minut na zprovoznění svého vozidla. Moderní elektromobilita tento […]

Zobrazit
Ostatní

Jak na přesnou a rychlou digitalizaci objektů, budov a interiérů?

Vstup do éry digitalizace přinesl zásadní změny do mnoha oblastí, včetně architektury a stavebnictví. Dříve časově náročný proces digitalizace budov a objektů se nyní stal rychlým a efektivním, a to díky pokrokům v technologiích. V tomto článku se zaměříme na význam a výhody digitalizace objektu budov, a jaké profesionální nástroje pomáhají dosáhnout maximální kvality. Rychlá […]

Zobrazit
Ostatní

S vaginální suchostí bojuje velké množství žen

Pochva, nebo také vagína popis, patří mezi ženské pohlavní orgány. Je součástí reprodukce. Je přirozeně vlhká. Některé ženy však bojuji s její suchostí. Suchá vagína způsobuje celou řadu zdravotních komplikací. Patří mezi ně pocity sucha, svědění a v neposlední řadě také bolestivý pohlavní styk. Příčiny vzniku vaginální suchosti Jednou z příčin jsou hormonální změny, které […]

Zobrazit