Inovativní motor CFM RISE s otevřeným ventilátorem, který přinese revoluci v létání

Motor CFM RISE způsobí revoluci v letectví díky efektivnějším a tišším letům. GE Aviation a Safran zahájily odvážný program vývoje technologií, jehož cílem je o více než 20 procent nižší spotřeba paliva a emise CO2 ve srovnání s dnešními motory.

Otevřený ventilátor by mohl dosáhnout obtokového poměru nad 70:1. A to se promítá do 20% snížení paliva a emisí ve srovnání s nejpokročilejšími motory, které dnes létají. Hybridní elektrický pohon a udržitelné letecké palivo by mohly vést k ještě hlubšímu snížení emisí.

Nový motor bude vyvinut jako součást sady převratných technologií v rámci nově odhaleného programu Revolutionary Innovation for Sustainable Engines (RISE) společnosti CFM. Otevřená architektura ventilátoru umožňuje mnohem vyšší obtokový poměr a v důsledku toho poskytuje mnohem vyšší účinnost pohonu.

Inovativní design otevřeného ventilátoru demonstrátoru CFM RISE* má nyní 3D tištěný model díky inženýrovi a nadšenci do 3D tisku Alex Hills.

Po mnoha hodinách sledování rozměrů a generování designu Hills loni na podzim dokončil svůj první model otevřeného ventilátoru. Místo toho, aby ho Hills vystavil na svém stole, daroval jej GE’s Cincinnati Community Service Fund a model byl vydražen za 900 dolarů.

 

Ostatní

Vybavení pro stavebnictví a zahradu: Praktická pomocníci pro snadnou práci a přepravu

Hledáte kvalitní vybavení pro stavebnictví a práci na zahradě? Internetový obchod ekovovyroba.cz přináší široký sortiment produktů, které vám usnadní práci a zefektivní přepravu materiálů a nářadí. Pojďme si společně projít některé zajímavé kategorie tohoto eshopu. Jde například o stavební a zahradní kolečka, skládací kontejnery, motorová kolečka a elektrokolečka, vybavení měst a obcí, ruční dvoukolové vozíky, […]

Zobrazit
Ostatní

HHC je kanabinoid, který si zaslouží pozornost

Hexahydrokanabinol (HHC) je přirozeně se vyskytující fytokanabinoid nacházející se v rostlině konopí a je považován za minoritní kanabinoid. HHC je hydrogenovaný derivát jak delta-8, tak delta-9 tetrahydrokanabinolu (THC). Ačkoli se přirozeně vyskytuje v rostlině konopí (Cannabis sativa) v malých množstvích, lze jej vyrobit synteticky hydrogenací (přidáním molekulárního vodíku na dvojnou vazbu) extraktů z konopí. HHC […]

Zobrazit
Ostatní

Vapování s lahodnými jednorázovými ecigaretami ELFBAR

Kouření nebo vapování? Stále více kuřáků přechází na vapování a důvodem je množství výhod. Mohou vapovat třeba při práci, při jízdě autem nebo v restauraci, aniž by museli chodit ven. Kouř z ecigaret je jen pouhá neškodná pára, nevdechujete karcinogenní dehet, jako u běžných cigaret. Jednou z největších výhod je úleva od cigaretového kouře, který […]

Zobrazit