Jak může kratom pomoci zlepšit vaše zdraví?

Lidé odjakživa hledali řadu bylin a doplňků ke zlepšení svého zdraví. Jednou z takových bylin je kratom. Bylina pochází ze zemí jihovýchodní Asie a vyniká řadou zdravotních výhod, které uživatelům nabízí. Kratom je bylinný extrakt z listů Mitragyna speciosa. Strom je běžný v Thajsku, Malajsii a dalších zemích jihovýchodní Asie. Pro příval energie je možné žvýkat sušené listy kratomu. Extrakty lze také vařit a pít jako čaj. Bylina řeší různé lidské problémy díky řadě přítomných alkaloidů.

Kromě toho mnozí věří, že účinek kratomu v těle je podobný opioidům. Jinými slovy, v nízkých dávkách je to stimulant, který uživatele vybaví přívalem energie. Při konzumaci v mírně vyšších dávkách dokáže zmírnit bolest s euforií. Při vyšší dávce však přináší zklidnění a sedaci. Pro každého, kdo přemýšlí, co pro ně kratom může udělat, tento článek osvětlí různé způsoby, jak může kratom prospět jejich zdraví.

Kratom dokáže zmírnit bolest

Když je kratom požit, reaguje s mu-opioidními receptory těla. Když jsou tyto receptory zapojeny, snižuje bolest, což z kratomu dělá analgetikum. Kratom může řešit různé úrovně a formy bolesti, jako je akutní bolest, neuropatická bolest, chronická bolest atd. Jeho schopnost řešit bolest lze vysledovat k alkaloidům přítomným v listech. Takové alkaloidy (Rynchophyllin a Epicatechin) se vážou na receptory bolesti centrálního nervového systému. Epikatechin bojuje proti zánětům, virovým infekcím, oxidům atd. v těle. Díky schopnosti snižovat zánět je vhodný pro úlevu od bolesti. Další sloučenina, Rhynchophylline, také vyniká několika vlastnostmi, které zmírňují bolest.

Kratom může zlepšit spánek

Optimální spánek je základem pevného zdraví. Nedostatek spánku je však jedním z nejrozšířenějších zdravotních problémů v našem světě. Není divu, protože mnoho lidí je zatíženo stresem, bolestí, úzkostí, což ovlivňuje jejich schopnost dobře se vyspat. Přesto je spánek pro zdraví prvořadý, protože pomáhá snižovat stres, kontrolovat metabolismus, zvyšovat produktivitu, regenerovat svaly a další. Schopnost kratomu vypořádat se s různými základními příčinami nespavosti, jako je stres, bolest, úzkost, z něj dělá dobrou pomoc při spánku.

Kratom může pomoci s zotavením ze závislosti

Kratom je přirozený opioidní agonista v těle. Jinými slovy, může reagovat s opioidními receptory těla a spustit nějaký biologický efekt. To vysvětluje, proč mnoho lidí, kteří se snaží vymanit z různých forem závislosti, úspěšně vyzkoušelo kratom. Jeho schopnost vyvolat pocit podobný závislosti na opioidech bez vedlejších účinků z něj činí dobrou volbu. I když působí na opiátové receptory, uživatelé se nemusí obávat problémů se závislostí. To znamená, že člověk může používat kratom po dlouhou dobu, aniž by se stal závislým. Další použití kratomu při léčbě závislosti řeší abstinenční příznaky opioidů, jako je nespavost, změny nálady, nevolnost atd.

Kratom dokáže zvládnout úzkost

Stimulační účinek kratomu z něj dělá vynikající volbu pro zlepšení stresu a úzkosti. Pravidelná konzumace kratomu může pomoci vyvolat pocit klidu a dát uživatelům pocit kontroly. To lze vysledovat k alkaloidu mitragyninu přítomnému v kratomu. Kratom má velké množství alkaloidů mitragynin a 7 hydroxy mitragynin, které spouští opioidní receptory v mozku, aby snižovaly stres a úzkost. Kromě toho je list kratomu analgetikum, které může u uživatelů snížit úzkost a stres. Při vysokých dávkách může uživatele uklidnit natolik, že vyvolá hluboký spánek.

Kratom může zlepšit hladinu energie

Silný metabolický účinek kratomu je další oblastí, kde vyniká. Jinými slovy, uživatelé budou po konzumaci odměněni zlepšenou úrovní energie. Je to proto, že kratom zvyšuje rychlost, jakou tělo zpracovává potravu, čímž zvyšuje jeho schopnost vytvářet energii. Kromě toho, schopnost kratomu zvýšit krevní oběh z něj dělá dobrou volbu pro zvýšení energetické hladiny. Když se zlepší krevní oběh, mnoho životně důležitých tělesných orgánů dostane kyslík. V důsledku toho buňky lépe tráví potravu, což má za následek vyšší hladinu energie. V důsledku toho je kratom dokonalou volbou pro lidi, jejichž pracovní pozice je náročná. Konzumace kratomu vám může zajistit stálou dávku energie potřebnou pro zvládnutí dne.

Může zlepšit imunitu

Kratom také vyniká svou schopností podporovat imunitní systém. Výsledkem je, že uživatelé získají zvýšenou kapacitu pro manipulaci s různými bakteriemi. Schopnost kratomu zlepšující imunitu lze vysledovat k různým alkaloidům obsaženým v kratomu. Podle výzkumu bohatá antimikrobiální vlastnost listů uvolňuje v těle uživatele skvělé antioxidanty. Dokáže bojovat s různými volnými radikály v těle. Pro posílení imunity můžete vyzkoušet specifické kmeny kratomu.

Závěr

Ujistěte se, že svůj kratom získáte od spolehlivých prodejců, abyste zažili zdravotní výhody, o kterých se zde mluví. Kratom prodej ve vysoké kvalitě a za skvělé ceny Greenherbs.cz. Navštivte web, kromě samotného kratomu nabízí i mnoho důležitých informací, které zajisté oceníte.

Ostatní

Vybavení pro stavebnictví a zahradu: Praktická pomocníci pro snadnou práci a přepravu

Hledáte kvalitní vybavení pro stavebnictví a práci na zahradě? Internetový obchod ekovovyroba.cz přináší široký sortiment produktů, které vám usnadní práci a zefektivní přepravu materiálů a nářadí. Pojďme si společně projít některé zajímavé kategorie tohoto eshopu. Jde například o stavební a zahradní kolečka, skládací kontejnery, motorová kolečka a elektrokolečka, vybavení měst a obcí, ruční dvoukolové vozíky, […]

Zobrazit
Ostatní

HHC je kanabinoid, který si zaslouží pozornost

Hexahydrokanabinol (HHC) je přirozeně se vyskytující fytokanabinoid nacházející se v rostlině konopí a je považován za minoritní kanabinoid. HHC je hydrogenovaný derivát jak delta-8, tak delta-9 tetrahydrokanabinolu (THC). Ačkoli se přirozeně vyskytuje v rostlině konopí (Cannabis sativa) v malých množstvích, lze jej vyrobit synteticky hydrogenací (přidáním molekulárního vodíku na dvojnou vazbu) extraktů z konopí. HHC […]

Zobrazit
Ostatní

Vapování s lahodnými jednorázovými ecigaretami ELFBAR

Kouření nebo vapování? Stále více kuřáků přechází na vapování a důvodem je množství výhod. Mohou vapovat třeba při práci, při jízdě autem nebo v restauraci, aniž by museli chodit ven. Kouř z ecigaret je jen pouhá neškodná pára, nevdechujete karcinogenní dehet, jako u běžných cigaret. Jednou z největších výhod je úleva od cigaretového kouře, který […]

Zobrazit