Jaká je průměrná rychlost různých typů obchodní přepravy po Evropě i po světě?

Mezinárodní obchodní přeprava je dnes již neodmyslitelnou součástí víceméně jakéhokoliv typu podnikání, který vás může napadnout. Ohromný řetězec dopravců a výrobců potřebuje spolupracovat už jenom proto, aby každý zvlášť i všichni jako celek dokázali nabídnout svým klientům opravdu stoprocentní servis.

Jaká ale může být průměrná rychlost obchodní přepravy po Evropě i světě pomocí různých tras? Na to se podíváme v dnešní drobné exkurzi do světa logistiky.

Extrémně rychlá paletová doprava

Pokud bychom hledali takový typ dopravy, který je rozhodně nejefektivnější, tak jím bude samotná paletová doprava. Důvodem je, že samotná expedice a rychlost překládání v rámci paletové dopravy je několikanásobně rychlejší. Ať už pozemní nebo jakoukoliv jinou cestou je přitom tento typ dopravy extrémně efektivní na víceméně jakékoliv zboží, které vás napadne. Proto se tak rozhodně nebojte také vy využít položky, jako je samotná paletová doprava pro firmy i jedince.

Celosvětová přeprava díky lodím

Samotné lodě a obrovské nákladní přístavy jsou rozhodně jednou z nejlepších cest po kterých můžete vyslat ohromné množství různých položek od klasických produktů až po velké zakázky. V tomto případě je mezinárodní přeprava zásilek efektivní hlavně co se týče vzdálenosti a objemu, ale žádná závratná rychlost zde není. Spíše naopak se mezi kontinenty mohou přesouvat kontejnery se zbožím dokonce celé týdny. Pozitivem ale je, že i přes neuvěřitelné množství nákladu, který denně přejde přes ruce operátorů, jsou ztracené zásilky víceméně opravdovou vzácností.

Extrémně efektivní kamionová doprava

Samotná doprava v rámci Evropy je extrémně závislá hlavně na jednom typu. A to je pozemní přeprava, o kterou se starají v maximálním měřítku právě kamiony. Žádnou vzácností pochopitelně nejsou ani přepravní trasy pro vlaky, ale kamiony zde mají dominantní postavení. Doba dodání přes celou Evropu se počítá víceméně v řádu pouhých dní, a přitom se více jak sedmdesát procent produktů a výrobků přesouvá právě cestou kamionové přepravy. To jsou opravdu velice impozantní čísla a dobré výsledky!

Ostatní

Problém nabíjení v elektromobilitě se stává stále menší komplikací

Především v naprostém počátku elektromobility bylo potřeba začít řešit celou řadu problémů a nedostatků, které elektromobilita jako technologie má. Mezi nimi by se mezi ty největší přitom mohla zařadit právě rychlost dobíjení. Řidiči, kteří jsou zvyklí v řádu několika minut včetně placení natankovat plnou nádrž, tak nechtějí čekat desítky minut na zprovoznění svého vozidla. Moderní elektromobilita tento […]

Zobrazit
Ostatní

Jak na přesnou a rychlou digitalizaci objektů, budov a interiérů?

Vstup do éry digitalizace přinesl zásadní změny do mnoha oblastí, včetně architektury a stavebnictví. Dříve časově náročný proces digitalizace budov a objektů se nyní stal rychlým a efektivním, a to díky pokrokům v technologiích. V tomto článku se zaměříme na význam a výhody digitalizace objektu budov, a jaké profesionální nástroje pomáhají dosáhnout maximální kvality. Rychlá […]

Zobrazit
Ostatní

S vaginální suchostí bojuje velké množství žen

Pochva, nebo také vagína popis, patří mezi ženské pohlavní orgány. Je součástí reprodukce. Je přirozeně vlhká. Některé ženy však bojuji s její suchostí. Suchá vagína způsobuje celou řadu zdravotních komplikací. Patří mezi ně pocity sucha, svědění a v neposlední řadě také bolestivý pohlavní styk. Příčiny vzniku vaginální suchosti Jednou z příčin jsou hormonální změny, které […]

Zobrazit