Jaká je průměrná rychlost různých typů obchodní přepravy po Evropě i po světě?

Mezinárodní obchodní přeprava je dnes již neodmyslitelnou součástí víceméně jakéhokoliv typu podnikání, který vás může napadnout. Ohromný řetězec dopravců a výrobců potřebuje spolupracovat už jenom proto, aby každý zvlášť i všichni jako celek dokázali nabídnout svým klientům opravdu stoprocentní servis.

Jaká ale může být průměrná rychlost obchodní přepravy po Evropě i světě pomocí různých tras? Na to se podíváme v dnešní drobné exkurzi do světa logistiky.

Extrémně rychlá paletová doprava

Pokud bychom hledali takový typ dopravy, který je rozhodně nejefektivnější, tak jím bude samotná paletová doprava. Důvodem je, že samotná expedice a rychlost překládání v rámci paletové dopravy je několikanásobně rychlejší. Ať už pozemní nebo jakoukoliv jinou cestou je přitom tento typ dopravy extrémně efektivní na víceméně jakékoliv zboží, které vás napadne. Proto se tak rozhodně nebojte také vy využít položky, jako je samotná paletová doprava pro firmy i jedince.

Celosvětová přeprava díky lodím

Samotné lodě a obrovské nákladní přístavy jsou rozhodně jednou z nejlepších cest po kterých můžete vyslat ohromné množství různých položek od klasických produktů až po velké zakázky. V tomto případě je mezinárodní přeprava zásilek efektivní hlavně co se týče vzdálenosti a objemu, ale žádná závratná rychlost zde není. Spíše naopak se mezi kontinenty mohou přesouvat kontejnery se zbožím dokonce celé týdny. Pozitivem ale je, že i přes neuvěřitelné množství nákladu, který denně přejde přes ruce operátorů, jsou ztracené zásilky víceméně opravdovou vzácností.

Extrémně efektivní kamionová doprava

Samotná doprava v rámci Evropy je extrémně závislá hlavně na jednom typu. A to je pozemní přeprava, o kterou se starají v maximálním měřítku právě kamiony. Žádnou vzácností pochopitelně nejsou ani přepravní trasy pro vlaky, ale kamiony zde mají dominantní postavení. Doba dodání přes celou Evropu se počítá víceméně v řádu pouhých dní, a přitom se více jak sedmdesát procent produktů a výrobků přesouvá právě cestou kamionové přepravy. To jsou opravdu velice impozantní čísla a dobré výsledky!

Ostatní

Jaké účinné látky obsahuje kratom?

Kratom má každým dnem stále více uživatelů. I když ho užívá tolik lidí, ne každý ví, jaké látky jsou vlastně zodpovědné za jeho účinky. Obsahuje řadu účinných látek, ale primárními psychoaktivními složkami jsou mitragynin a 7-hydroxymitragynin. Tyto alkaloidy jsou zodpovědné za účinky kratomu na tělo a mysl. Zde je stručný přehled těchto dvou hlavních alkaloidů: […]

Zobrazit
Ostatní

Jak vypadá strom kratom?

Možná navštěvujete obchod s kratomem, kde si kupujete zelený kratomový prášek, ale víte o tom, že pochází z listů vysokého stromu? Kratom (Mitragyna speciosa) je stálezelený strom, který může dorůst až do výšky 25 metrů, a to v závislosti na pěstebních podmínkách a prostředí. Tento strom roste v různých oblastech jihovýchodní Asie, kde se odedávna […]

Zobrazit
Ostatní

Nikotinové sáčky vám dodají nikotin i bez kouření

Trápí vás, že stále kouříte? Možná už jste zaznamenali zdravotní nebo společenské problémy, které vám kouření způsobilo. Nemusíte se na dobro zříci nikotinu, stačí jen zvolit šetrnější způsob, jak ho budete do těla dostávat. Skvělou změnou pro vás může být nikotinový sáček. Nikotinové sáčky jsou malé sáčky obsahující nikotin a další přísady, ale bez tabáku. […]

Zobrazit