Jaké jsou zásadní rozdíly mezi jednotlivými variantami elektromotorů?

Elektromotory jsou souhrnné označení pro motorové mechanismy, které jsou poháněny čistě jenom elektřinou. Jenže zároveň se jedná o velice kvalitní zařízení, která na druhé straně mohou mít rozdílné vlastnosti nejen podle konkrétního modelu, ale hlavně podle jednotlivých typů.

Od prapůvodních elektromotorů už celá technologie udělala opravdu uctivý skok směrem kupředu. A zcela určitě se také v dnešní době používají první technologie elektromotorů díky výhodám, které dokáží svým uživatelům přinést.

Původní komutátorové motory Bühler

Komutátorové motory Bühler jsou jednou z prvních technologií, které se začaly hojně používat. Mají o něco větší a složitější konstrukci, ale jsou velice kvalitně schopny pracovat jak na vysokých, tak i nižších otáčkách. A to je také důvodem, proč jsou komutátorové motory Bühler i dnes velice oblíbené a dokáží fungovat v moderních mechanismech.

Nevýhodou je ale jejich větší rozměr, který nemusí být vhodný pro využití ve všech druzích mechanismů, které by vás mohly napadnout. A přesně proto také mají svého technologického nástupce, kterého si představíme níže.

Moderní bezkartáčové motory

Další generací jsou bezkartáčové motory, které mají jednodušší konstrukci a svými rozměry se dostanou i do velice malých mechanismů. Ve své podstatě tak mohou vyvážit jediné nevýhody, které by vás mohly napadnout u klasických komutátorových motorů. Mimo toho ale EC motory Bühler dosahují opravdu vysokých otáček, které jsou zcela běžně v celých tisících otáček za minutu.

Kde už klasické motory nevystačí, přichází převody

I elektrické motory ale mohou být vybaveny převody, které mohou jejich využití poslat ještě do mnohem lepších výšin. Typickým příkladem takového využití jsou na sto procent především dokonalejší planetové převodovky Bühler. Jednotlivých druhů převodových mechanismů můžeme najít opravdu hodně a každý má svoje velké plusy a pochopitelně i mínusy. Planetové jsou přitom těmi, které mají plusy založené na svojí dokonalosti a přesnosti převodů, pořizovací cena už ale patří spíše mezi záporné body.

Ostatní

Vybavení pro stavebnictví a zahradu: Praktická pomocníci pro snadnou práci a přepravu

Hledáte kvalitní vybavení pro stavebnictví a práci na zahradě? Internetový obchod ekovovyroba.cz přináší široký sortiment produktů, které vám usnadní práci a zefektivní přepravu materiálů a nářadí. Pojďme si společně projít některé zajímavé kategorie tohoto eshopu. Jde například o stavební a zahradní kolečka, skládací kontejnery, motorová kolečka a elektrokolečka, vybavení měst a obcí, ruční dvoukolové vozíky, […]

Zobrazit
Ostatní

HHC je kanabinoid, který si zaslouží pozornost

Hexahydrokanabinol (HHC) je přirozeně se vyskytující fytokanabinoid nacházející se v rostlině konopí a je považován za minoritní kanabinoid. HHC je hydrogenovaný derivát jak delta-8, tak delta-9 tetrahydrokanabinolu (THC). Ačkoli se přirozeně vyskytuje v rostlině konopí (Cannabis sativa) v malých množstvích, lze jej vyrobit synteticky hydrogenací (přidáním molekulárního vodíku na dvojnou vazbu) extraktů z konopí. HHC […]

Zobrazit
Ostatní

Vapování s lahodnými jednorázovými ecigaretami ELFBAR

Kouření nebo vapování? Stále více kuřáků přechází na vapování a důvodem je množství výhod. Mohou vapovat třeba při práci, při jízdě autem nebo v restauraci, aniž by museli chodit ven. Kouř z ecigaret je jen pouhá neškodná pára, nevdechujete karcinogenní dehet, jako u běžných cigaret. Jednou z největších výhod je úleva od cigaretového kouře, který […]

Zobrazit