Jaké jsou zásadní rozdíly mezi jednotlivými variantami elektromotorů?

Elektromotory jsou souhrnné označení pro motorové mechanismy, které jsou poháněny čistě jenom elektřinou. Jenže zároveň se jedná o velice kvalitní zařízení, která na druhé straně mohou mít rozdílné vlastnosti nejen podle konkrétního modelu, ale hlavně podle jednotlivých typů.

Od prapůvodních elektromotorů už celá technologie udělala opravdu uctivý skok směrem kupředu. A zcela určitě se také v dnešní době používají první technologie elektromotorů díky výhodám, které dokáží svým uživatelům přinést.

Původní komutátorové motory Bühler

Komutátorové motory Bühler jsou jednou z prvních technologií, které se začaly hojně používat. Mají o něco větší a složitější konstrukci, ale jsou velice kvalitně schopny pracovat jak na vysokých, tak i nižších otáčkách. A to je také důvodem, proč jsou komutátorové motory Bühler i dnes velice oblíbené a dokáží fungovat v moderních mechanismech.

Nevýhodou je ale jejich větší rozměr, který nemusí být vhodný pro využití ve všech druzích mechanismů, které by vás mohly napadnout. A přesně proto také mají svého technologického nástupce, kterého si představíme níže.

Moderní bezkartáčové motory

Další generací jsou bezkartáčové motory, které mají jednodušší konstrukci a svými rozměry se dostanou i do velice malých mechanismů. Ve své podstatě tak mohou vyvážit jediné nevýhody, které by vás mohly napadnout u klasických komutátorových motorů. Mimo toho ale EC motory Bühler dosahují opravdu vysokých otáček, které jsou zcela běžně v celých tisících otáček za minutu.

Kde už klasické motory nevystačí, přichází převody

I elektrické motory ale mohou být vybaveny převody, které mohou jejich využití poslat ještě do mnohem lepších výšin. Typickým příkladem takového využití jsou na sto procent především dokonalejší planetové převodovky Bühler. Jednotlivých druhů převodových mechanismů můžeme najít opravdu hodně a každý má svoje velké plusy a pochopitelně i mínusy. Planetové jsou přitom těmi, které mají plusy založené na svojí dokonalosti a přesnosti převodů, pořizovací cena už ale patří spíše mezi záporné body.

Ostatní

Problém nabíjení v elektromobilitě se stává stále menší komplikací

Především v naprostém počátku elektromobility bylo potřeba začít řešit celou řadu problémů a nedostatků, které elektromobilita jako technologie má. Mezi nimi by se mezi ty největší přitom mohla zařadit právě rychlost dobíjení. Řidiči, kteří jsou zvyklí v řádu několika minut včetně placení natankovat plnou nádrž, tak nechtějí čekat desítky minut na zprovoznění svého vozidla. Moderní elektromobilita tento […]

Zobrazit
Ostatní

Jak na přesnou a rychlou digitalizaci objektů, budov a interiérů?

Vstup do éry digitalizace přinesl zásadní změny do mnoha oblastí, včetně architektury a stavebnictví. Dříve časově náročný proces digitalizace budov a objektů se nyní stal rychlým a efektivním, a to díky pokrokům v technologiích. V tomto článku se zaměříme na význam a výhody digitalizace objektu budov, a jaké profesionální nástroje pomáhají dosáhnout maximální kvality. Rychlá […]

Zobrazit
Ostatní

S vaginální suchostí bojuje velké množství žen

Pochva, nebo také vagína popis, patří mezi ženské pohlavní orgány. Je součástí reprodukce. Je přirozeně vlhká. Některé ženy však bojuji s její suchostí. Suchá vagína způsobuje celou řadu zdravotních komplikací. Patří mezi ně pocity sucha, svědění a v neposlední řadě také bolestivý pohlavní styk. Příčiny vzniku vaginální suchosti Jednou z příčin jsou hormonální změny, které […]

Zobrazit