Jeden čárový kód a spousta podob. I to může být QR kód a možnosti jeho úprav!

Čárové kódy jsou oblastí informatiky, které patří mezi globálně nejpoužívanější a nejpodstatnější služby vůbec. Naprostý základ přitom spočívá už jenom v tom faktu, že jsou na rozdíl od všech ostatních služeb používány ve sto procentech dopravních i prodejních firem.

QR kód má přitom mezi těmito kódy svoje vlastní velice specifické postavení. A to hlavně z toho důvodu, že se může jednat o kódy, které jsou dynamické, moderní a především, nabízejí zajímavé možnosti personalizace.

Jak je taková změna vůbec možná?

Nejdříve se podíváme na to, jak je to vůbec možné. Důvod je opravdu jednoduchý. Klasické čárové kódy tak, jak se používají například v obchodech, fungují na bázi striktního generování. Je to proto, že jsou k nim dodávány také speciální čtečky, věnované právě čtení těchto konkrétních kódů jako takových. Z toho důvodu by tak jejich grafické změny mohly vést k tomu, že kód nebude možné přečíst. QR kód přitom používá mnohem inteligentnější technologii rozpoznání, díky které si dokáže domyslet přesné umístění, i když kód může být různě upravován.

Kde se dají personalizované kódy pořídit?

Důležité je zmínit, že většina grafických úprav svépomocí do hotového kódu bude s největší pravděpodobností končit tím, že se kód znehodnotí a nebude čitelný. Pro tyto účely je generátor QR kódů, který vám nabízí i možnosti grafických úprav. V rámci těchto možností se používá celá paleta různých barev, různé možnosti ohraničení a tvaru samotného kódu včetně čtecích rohů. Do kódu lze vložit i specifické symboly a loga. Samotný generátor přitom upraví QR tak, aby tyto prvky nemohly narušit jeho primární funkci.

Proč používat personalizované kódy?

Dobrou otázkou zůstává, proč nahradit standardizované čárové kódy takovýmto obrázkem. Důvod je jednoduchý. V praxi se totiž dynamické QR kódy dokázaly uchytit na takových místech, kam zkrátka dokonale sedí potřeba grafické úpravy. Potkávat je můžeme v moderních aplikacích, na letácích a propagačních materiálech, nebo na nejrůznějších akcích, kde slouží jako zdroj aktuálních informací. A pro tyto účely jsou jeho grafické úpravy naprosto ideální.

Ostatní

Jaké účinné látky obsahuje kratom?

Kratom má každým dnem stále více uživatelů. I když ho užívá tolik lidí, ne každý ví, jaké látky jsou vlastně zodpovědné za jeho účinky. Obsahuje řadu účinných látek, ale primárními psychoaktivními složkami jsou mitragynin a 7-hydroxymitragynin. Tyto alkaloidy jsou zodpovědné za účinky kratomu na tělo a mysl. Zde je stručný přehled těchto dvou hlavních alkaloidů: […]

Zobrazit
Ostatní

Jak vypadá strom kratom?

Možná navštěvujete obchod s kratomem, kde si kupujete zelený kratomový prášek, ale víte o tom, že pochází z listů vysokého stromu? Kratom (Mitragyna speciosa) je stálezelený strom, který může dorůst až do výšky 25 metrů, a to v závislosti na pěstebních podmínkách a prostředí. Tento strom roste v různých oblastech jihovýchodní Asie, kde se odedávna […]

Zobrazit
Ostatní

Nikotinové sáčky vám dodají nikotin i bez kouření

Trápí vás, že stále kouříte? Možná už jste zaznamenali zdravotní nebo společenské problémy, které vám kouření způsobilo. Nemusíte se na dobro zříci nikotinu, stačí jen zvolit šetrnější způsob, jak ho budete do těla dostávat. Skvělou změnou pro vás může být nikotinový sáček. Nikotinové sáčky jsou malé sáčky obsahující nikotin a další přísady, ale bez tabáku. […]

Zobrazit