Jeden čárový kód a spousta podob. I to může být QR kód a možnosti jeho úprav!

Čárové kódy jsou oblastí informatiky, které patří mezi globálně nejpoužívanější a nejpodstatnější služby vůbec. Naprostý základ přitom spočívá už jenom v tom faktu, že jsou na rozdíl od všech ostatních služeb používány ve sto procentech dopravních i prodejních firem.

QR kód má přitom mezi těmito kódy svoje vlastní velice specifické postavení. A to hlavně z toho důvodu, že se může jednat o kódy, které jsou dynamické, moderní a především, nabízejí zajímavé možnosti personalizace.

Jak je taková změna vůbec možná?

Nejdříve se podíváme na to, jak je to vůbec možné. Důvod je opravdu jednoduchý. Klasické čárové kódy tak, jak se používají například v obchodech, fungují na bázi striktního generování. Je to proto, že jsou k nim dodávány také speciální čtečky, věnované právě čtení těchto konkrétních kódů jako takových. Z toho důvodu by tak jejich grafické změny mohly vést k tomu, že kód nebude možné přečíst. QR kód přitom používá mnohem inteligentnější technologii rozpoznání, díky které si dokáže domyslet přesné umístění, i když kód může být různě upravován.

Kde se dají personalizované kódy pořídit?

Důležité je zmínit, že většina grafických úprav svépomocí do hotového kódu bude s největší pravděpodobností končit tím, že se kód znehodnotí a nebude čitelný. Pro tyto účely je generátor QR kódů, který vám nabízí i možnosti grafických úprav. V rámci těchto možností se používá celá paleta různých barev, různé možnosti ohraničení a tvaru samotného kódu včetně čtecích rohů. Do kódu lze vložit i specifické symboly a loga. Samotný generátor přitom upraví QR tak, aby tyto prvky nemohly narušit jeho primární funkci.

Proč používat personalizované kódy?

Dobrou otázkou zůstává, proč nahradit standardizované čárové kódy takovýmto obrázkem. Důvod je jednoduchý. V praxi se totiž dynamické QR kódy dokázaly uchytit na takových místech, kam zkrátka dokonale sedí potřeba grafické úpravy. Potkávat je můžeme v moderních aplikacích, na letácích a propagačních materiálech, nebo na nejrůznějších akcích, kde slouží jako zdroj aktuálních informací. A pro tyto účely jsou jeho grafické úpravy naprosto ideální.

Ostatní

Problém nabíjení v elektromobilitě se stává stále menší komplikací

Především v naprostém počátku elektromobility bylo potřeba začít řešit celou řadu problémů a nedostatků, které elektromobilita jako technologie má. Mezi nimi by se mezi ty největší přitom mohla zařadit právě rychlost dobíjení. Řidiči, kteří jsou zvyklí v řádu několika minut včetně placení natankovat plnou nádrž, tak nechtějí čekat desítky minut na zprovoznění svého vozidla. Moderní elektromobilita tento […]

Zobrazit
Ostatní

Jak na přesnou a rychlou digitalizaci objektů, budov a interiérů?

Vstup do éry digitalizace přinesl zásadní změny do mnoha oblastí, včetně architektury a stavebnictví. Dříve časově náročný proces digitalizace budov a objektů se nyní stal rychlým a efektivním, a to díky pokrokům v technologiích. V tomto článku se zaměříme na význam a výhody digitalizace objektu budov, a jaké profesionální nástroje pomáhají dosáhnout maximální kvality. Rychlá […]

Zobrazit
Ostatní

S vaginální suchostí bojuje velké množství žen

Pochva, nebo také vagína popis, patří mezi ženské pohlavní orgány. Je součástí reprodukce. Je přirozeně vlhká. Některé ženy však bojuji s její suchostí. Suchá vagína způsobuje celou řadu zdravotních komplikací. Patří mezi ně pocity sucha, svědění a v neposlední řadě také bolestivý pohlavní styk. Příčiny vzniku vaginální suchosti Jednou z příčin jsou hormonální změny, které […]

Zobrazit