Motory Perkins jsou i v dnešním světě stále extrémně populární. Co stojí za jejich největšími úspěchy?

Pokud se podíváme do světa dieselových motorů, tak se nám ukáže poměrně dost velké množství značek. Některé se dokázaly na trhu udržet i poměrně dlouho, zatím co jiné z trhu odešly po velice krátké době. Mezi těmito značkami najdeme ale i takové, které jsou ohromné stálice.

A Perkins je zrovna příkladem, který můžeme postavit nad všechny ostatní! Speciální motory Perkins jsou díky svojí dlouhé tradici a kvalitě vyhledávaným sortimentem. A dnes se podíváme podrobněji na jejich minulost i současnost.

Jak to celé vůbec kdysi začalo?

Perkins je jednou z opravdu nejznámější značek motorů, která se výhradně věnuje právě výrobě dieselových motorů s opravdu velice širokým využitím. Poprvé světlo světa spatřila značka Perkins Engines v roce 1932 ve Velké Británii, přesněji v Anglii. Postupem času e pak začal pojem motory Perkins skloňovat jako synonymum opravdu silných a kvalitních motorů pro využití v průmyslu, zemědělství, stavebnictví i dopravě.

Dokázal Perkins najít konkurenci?

Možná vás to překvapí, ale zajímavou konkurencí pro společnost Perkins dokážou být i v dnešní době motory Tatra. Zásadním důvodem, proč tomu tak je, je dlouhá stabilita na trhu a zázemí ohromného množství zákazníků. Snad oproti komukoliv jinému ale Perkins dokázal získat extrémní náskok díky tomu, že nabízí nejhospodárnější a nejvýkonnější motory na trhu. Společně s vysokou spolehlivostí se pak rozhodně není o co přít. Díky svojí spolehlivosti a zároveň i popularitě se dokonce Perkins dokázal osvědčit v lodní dopravě nebo ve vojenském průmyslu. Nic z toho ale neupřednostnil před hlavní aktivitou v podobě tvorby běžných dieselových motorů.

Jeden z velkých inovátorů

Rozhodně nesmíme zapomenout na to, že Perkins motor patří mezi ty největší inovátory, které vůbec můžeme najít v oblasti dieselových motorů. hlavní specifikací jsou vždy nadčasové konstrukce motorů a užívání nejmodernějších možných technologií. V dnešním standardu společnosti jsou tak automaticky začleněny technologie jako vysokotlaké vstřikování nebo mezi chladičové systémy.

Ostatní

Problém nabíjení v elektromobilitě se stává stále menší komplikací

Především v naprostém počátku elektromobility bylo potřeba začít řešit celou řadu problémů a nedostatků, které elektromobilita jako technologie má. Mezi nimi by se mezi ty největší přitom mohla zařadit právě rychlost dobíjení. Řidiči, kteří jsou zvyklí v řádu několika minut včetně placení natankovat plnou nádrž, tak nechtějí čekat desítky minut na zprovoznění svého vozidla. Moderní elektromobilita tento […]

Zobrazit
Ostatní

Jak na přesnou a rychlou digitalizaci objektů, budov a interiérů?

Vstup do éry digitalizace přinesl zásadní změny do mnoha oblastí, včetně architektury a stavebnictví. Dříve časově náročný proces digitalizace budov a objektů se nyní stal rychlým a efektivním, a to díky pokrokům v technologiích. V tomto článku se zaměříme na význam a výhody digitalizace objektu budov, a jaké profesionální nástroje pomáhají dosáhnout maximální kvality. Rychlá […]

Zobrazit
Ostatní

S vaginální suchostí bojuje velké množství žen

Pochva, nebo také vagína popis, patří mezi ženské pohlavní orgány. Je součástí reprodukce. Je přirozeně vlhká. Některé ženy však bojuji s její suchostí. Suchá vagína způsobuje celou řadu zdravotních komplikací. Patří mezi ně pocity sucha, svědění a v neposlední řadě také bolestivý pohlavní styk. Příčiny vzniku vaginální suchosti Jednou z příčin jsou hormonální změny, které […]

Zobrazit