Motory Perkins jsou i v dnešním světě stále extrémně populární. Co stojí za jejich největšími úspěchy?

Pokud se podíváme do světa dieselových motorů, tak se nám ukáže poměrně dost velké množství značek. Některé se dokázaly na trhu udržet i poměrně dlouho, zatím co jiné z trhu odešly po velice krátké době. Mezi těmito značkami najdeme ale i takové, které jsou ohromné stálice.

A Perkins je zrovna příkladem, který můžeme postavit nad všechny ostatní! Speciální motory Perkins jsou díky svojí dlouhé tradici a kvalitě vyhledávaným sortimentem. A dnes se podíváme podrobněji na jejich minulost i současnost.

Jak to celé vůbec kdysi začalo?

Perkins je jednou z opravdu nejznámější značek motorů, která se výhradně věnuje právě výrobě dieselových motorů s opravdu velice širokým využitím. Poprvé světlo světa spatřila značka Perkins Engines v roce 1932 ve Velké Británii, přesněji v Anglii. Postupem času e pak začal pojem motory Perkins skloňovat jako synonymum opravdu silných a kvalitních motorů pro využití v průmyslu, zemědělství, stavebnictví i dopravě.

Dokázal Perkins najít konkurenci?

Možná vás to překvapí, ale zajímavou konkurencí pro společnost Perkins dokážou být i v dnešní době motory Tatra. Zásadním důvodem, proč tomu tak je, je dlouhá stabilita na trhu a zázemí ohromného množství zákazníků. Snad oproti komukoliv jinému ale Perkins dokázal získat extrémní náskok díky tomu, že nabízí nejhospodárnější a nejvýkonnější motory na trhu. Společně s vysokou spolehlivostí se pak rozhodně není o co přít. Díky svojí spolehlivosti a zároveň i popularitě se dokonce Perkins dokázal osvědčit v lodní dopravě nebo ve vojenském průmyslu. Nic z toho ale neupřednostnil před hlavní aktivitou v podobě tvorby běžných dieselových motorů.

Jeden z velkých inovátorů

Rozhodně nesmíme zapomenout na to, že Perkins motor patří mezi ty největší inovátory, které vůbec můžeme najít v oblasti dieselových motorů. hlavní specifikací jsou vždy nadčasové konstrukce motorů a užívání nejmodernějších možných technologií. V dnešním standardu společnosti jsou tak automaticky začleněny technologie jako vysokotlaké vstřikování nebo mezi chladičové systémy.

Ostatní

Vybavení pro stavebnictví a zahradu: Praktická pomocníci pro snadnou práci a přepravu

Hledáte kvalitní vybavení pro stavebnictví a práci na zahradě? Internetový obchod ekovovyroba.cz přináší široký sortiment produktů, které vám usnadní práci a zefektivní přepravu materiálů a nářadí. Pojďme si společně projít některé zajímavé kategorie tohoto eshopu. Jde například o stavební a zahradní kolečka, skládací kontejnery, motorová kolečka a elektrokolečka, vybavení měst a obcí, ruční dvoukolové vozíky, […]

Zobrazit
Ostatní

HHC je kanabinoid, který si zaslouží pozornost

Hexahydrokanabinol (HHC) je přirozeně se vyskytující fytokanabinoid nacházející se v rostlině konopí a je považován za minoritní kanabinoid. HHC je hydrogenovaný derivát jak delta-8, tak delta-9 tetrahydrokanabinolu (THC). Ačkoli se přirozeně vyskytuje v rostlině konopí (Cannabis sativa) v malých množstvích, lze jej vyrobit synteticky hydrogenací (přidáním molekulárního vodíku na dvojnou vazbu) extraktů z konopí. HHC […]

Zobrazit
Ostatní

Vapování s lahodnými jednorázovými ecigaretami ELFBAR

Kouření nebo vapování? Stále více kuřáků přechází na vapování a důvodem je množství výhod. Mohou vapovat třeba při práci, při jízdě autem nebo v restauraci, aniž by museli chodit ven. Kouř z ecigaret je jen pouhá neškodná pára, nevdechujete karcinogenní dehet, jako u běžných cigaret. Jednou z největších výhod je úleva od cigaretového kouře, který […]

Zobrazit