Podívejte se na bezlopatkový prototyp letadla

Jetoptera, startovací systém pro pohonný systém, drony a leteckou mobilitu se sídlem v Seattlu, pracuje na inovativním konceptu letadla s vertikálním vzletem a přistáním (VTOL), modelovaném podle designu „bezlopatkového ventilátoru“ společnosti Dyson.

V současném provedení pohání turbohřídelový motor vzduchový kompresor, který vytváří vysokotlaký vzduch. Tento proud stlačeného vzduchu se šíří přes výstup z pomocného motoru.

Aerodynamický mechanismus známý jako Coandův efekt způsobuje, že proud tekutiny zůstává připojen k povrchu trysky, když je vytlačován z výstupu.

Jetoptera dokončuje několik letových testů pomocí svého nově vyvinutého systému fluidního pohonu (FPS™). Koncepce letadla prokázala během testování schopnost dosáhnout rychlosti 0,8 Mach (614 mph).

Trysky mohou být tvarovány a rozmístěny kolem draku letadla tak, aby maximalizovaly zvýšení vztlaku a současně distribuovaly pohon. Trysky lze také snadno otáčet, což umožňuje operace VTOL. Výsledkem je vysokorychlostní kompaktní systém, který se může přirozeně vznášet.

Ostatní

Jaké účinné látky obsahuje kratom?

Kratom má každým dnem stále více uživatelů. I když ho užívá tolik lidí, ne každý ví, jaké látky jsou vlastně zodpovědné za jeho účinky. Obsahuje řadu účinných látek, ale primárními psychoaktivními složkami jsou mitragynin a 7-hydroxymitragynin. Tyto alkaloidy jsou zodpovědné za účinky kratomu na tělo a mysl. Zde je stručný přehled těchto dvou hlavních alkaloidů: […]

Zobrazit
Ostatní

Jak vypadá strom kratom?

Možná navštěvujete obchod s kratomem, kde si kupujete zelený kratomový prášek, ale víte o tom, že pochází z listů vysokého stromu? Kratom (Mitragyna speciosa) je stálezelený strom, který může dorůst až do výšky 25 metrů, a to v závislosti na pěstebních podmínkách a prostředí. Tento strom roste v různých oblastech jihovýchodní Asie, kde se odedávna […]

Zobrazit
Ostatní

Nikotinové sáčky vám dodají nikotin i bez kouření

Trápí vás, že stále kouříte? Možná už jste zaznamenali zdravotní nebo společenské problémy, které vám kouření způsobilo. Nemusíte se na dobro zříci nikotinu, stačí jen zvolit šetrnější způsob, jak ho budete do těla dostávat. Skvělou změnou pro vás může být nikotinový sáček. Nikotinové sáčky jsou malé sáčky obsahující nikotin a další přísady, ale bez tabáku. […]

Zobrazit