Podívejte se na bezlopatkový prototyp letadla

Jetoptera, startovací systém pro pohonný systém, drony a leteckou mobilitu se sídlem v Seattlu, pracuje na inovativním konceptu letadla s vertikálním vzletem a přistáním (VTOL), modelovaném podle designu „bezlopatkového ventilátoru“ společnosti Dyson.

V současném provedení pohání turbohřídelový motor vzduchový kompresor, který vytváří vysokotlaký vzduch. Tento proud stlačeného vzduchu se šíří přes výstup z pomocného motoru.

Aerodynamický mechanismus známý jako Coandův efekt způsobuje, že proud tekutiny zůstává připojen k povrchu trysky, když je vytlačován z výstupu.

Jetoptera dokončuje několik letových testů pomocí svého nově vyvinutého systému fluidního pohonu (FPS™). Koncepce letadla prokázala během testování schopnost dosáhnout rychlosti 0,8 Mach (614 mph).

Trysky mohou být tvarovány a rozmístěny kolem draku letadla tak, aby maximalizovaly zvýšení vztlaku a současně distribuovaly pohon. Trysky lze také snadno otáčet, což umožňuje operace VTOL. Výsledkem je vysokorychlostní kompaktní systém, který se může přirozeně vznášet.

Ostatní

Problém nabíjení v elektromobilitě se stává stále menší komplikací

Především v naprostém počátku elektromobility bylo potřeba začít řešit celou řadu problémů a nedostatků, které elektromobilita jako technologie má. Mezi nimi by se mezi ty největší přitom mohla zařadit právě rychlost dobíjení. Řidiči, kteří jsou zvyklí v řádu několika minut včetně placení natankovat plnou nádrž, tak nechtějí čekat desítky minut na zprovoznění svého vozidla. Moderní elektromobilita tento […]

Zobrazit
Ostatní

Jak na přesnou a rychlou digitalizaci objektů, budov a interiérů?

Vstup do éry digitalizace přinesl zásadní změny do mnoha oblastí, včetně architektury a stavebnictví. Dříve časově náročný proces digitalizace budov a objektů se nyní stal rychlým a efektivním, a to díky pokrokům v technologiích. V tomto článku se zaměříme na význam a výhody digitalizace objektu budov, a jaké profesionální nástroje pomáhají dosáhnout maximální kvality. Rychlá […]

Zobrazit
Ostatní

S vaginální suchostí bojuje velké množství žen

Pochva, nebo také vagína popis, patří mezi ženské pohlavní orgány. Je součástí reprodukce. Je přirozeně vlhká. Některé ženy však bojuji s její suchostí. Suchá vagína způsobuje celou řadu zdravotních komplikací. Patří mezi ně pocity sucha, svědění a v neposlední řadě také bolestivý pohlavní styk. Příčiny vzniku vaginální suchosti Jednou z příčin jsou hormonální změny, které […]

Zobrazit