Problém nabíjení v elektromobilitě se stává stále menší komplikací

Především v naprostém počátku elektromobility bylo potřeba začít řešit celou řadu problémů a nedostatků, které elektromobilita jako technologie má. Mezi nimi by se mezi ty největší přitom mohla zařadit právě rychlost dobíjení.

Řidiči, kteří jsou zvyklí v řádu několika minut včetně placení natankovat plnou nádrž, tak nechtějí čekat desítky minut na zprovoznění svého vozidla. Moderní elektromobilita tento problém ale stále více dokáže zjednodušit.

Dobíjení je mnohem dostupnější

To, že samotná doba dobíjení nebyla nikdy úplně ideální přitom nebyl takový problém v porovnání s tím, že problémem bylo už jenom samotné dobíjení z pohledu dostupnosti. Právě totiž otázka dostupnosti je jednou z těch, které dokázaly udělat největší vrásky.

V dnešní době už ale dostupností není problém, protože velice kompaktní nabíjecí stanice pro elektromobily dnes můžeme potkat víceméně na každém rohu. Mnohé obchodní řetězce, fastfoody či tankovací stanice je navíc zpřístupňují zcela samostatně už jen jako velkou konkurenční výhodu.

Elektromobilita dostává smysl pro firmy

Rozhodně stále bude i v budoucnosti elektromobilita čelit celé řadě výzev, které nemusí vždy být úplně jednoduché. Jednou z výzev bylo také to, jak vůbec zpřístupnit její možnosti pro firmy. Mít vozový park plně elektrický totiž může být zásadní výhoda už jenom proto, že dnes kombinace solární energie a nabíjecí stanice pro firmy zcela jednoznačně umožňuje dobíjet svá vozidla zcela zdarma. Která firma by tak pohrdla možností provozovat svůj vozový park bez nutnosti finančních nákladů.

Rychlost, která je neporovnatelná

Pokud se podíváme na první vozy a dnešní nejlepší modely, tak rozhodně rychlost nabíjení bude patřit mezi ty, které prošly doslova skokovým nárůstem. Dnes už není problém strávit u nabíjecí stanice pro elektromobily deset minut a odjet na další stovky kilometrů. Přitom ale technologie baterií udělala další výrazný krok. Problémem totiž najednou mohlo být to, že baterie s rychlým nabíjením mají výrazně menší životnost. Novější možnosti ale i tento fakt staví jenom na pole mýtů.

Ostatní

Vybavení pro stavebnictví a zahradu: Praktická pomocníci pro snadnou práci a přepravu

Hledáte kvalitní vybavení pro stavebnictví a práci na zahradě? Internetový obchod ekovovyroba.cz přináší široký sortiment produktů, které vám usnadní práci a zefektivní přepravu materiálů a nářadí. Pojďme si společně projít některé zajímavé kategorie tohoto eshopu. Jde například o stavební a zahradní kolečka, skládací kontejnery, motorová kolečka a elektrokolečka, vybavení měst a obcí, ruční dvoukolové vozíky, […]

Zobrazit
Ostatní

HHC je kanabinoid, který si zaslouží pozornost

Hexahydrokanabinol (HHC) je přirozeně se vyskytující fytokanabinoid nacházející se v rostlině konopí a je považován za minoritní kanabinoid. HHC je hydrogenovaný derivát jak delta-8, tak delta-9 tetrahydrokanabinolu (THC). Ačkoli se přirozeně vyskytuje v rostlině konopí (Cannabis sativa) v malých množstvích, lze jej vyrobit synteticky hydrogenací (přidáním molekulárního vodíku na dvojnou vazbu) extraktů z konopí. HHC […]

Zobrazit
Ostatní

Vapování s lahodnými jednorázovými ecigaretami ELFBAR

Kouření nebo vapování? Stále více kuřáků přechází na vapování a důvodem je množství výhod. Mohou vapovat třeba při práci, při jízdě autem nebo v restauraci, aniž by museli chodit ven. Kouř z ecigaret je jen pouhá neškodná pára, nevdechujete karcinogenní dehet, jako u běžných cigaret. Jednou z největších výhod je úleva od cigaretového kouře, který […]

Zobrazit