Problém nabíjení v elektromobilitě se stává stále menší komplikací

Především v naprostém počátku elektromobility bylo potřeba začít řešit celou řadu problémů a nedostatků, které elektromobilita jako technologie má. Mezi nimi by se mezi ty největší přitom mohla zařadit právě rychlost dobíjení.

Řidiči, kteří jsou zvyklí v řádu několika minut včetně placení natankovat plnou nádrž, tak nechtějí čekat desítky minut na zprovoznění svého vozidla. Moderní elektromobilita tento problém ale stále více dokáže zjednodušit.

Dobíjení je mnohem dostupnější

To, že samotná doba dobíjení nebyla nikdy úplně ideální přitom nebyl takový problém v porovnání s tím, že problémem bylo už jenom samotné dobíjení z pohledu dostupnosti. Právě totiž otázka dostupnosti je jednou z těch, které dokázaly udělat největší vrásky.

V dnešní době už ale dostupností není problém, protože velice kompaktní nabíjecí stanice pro elektromobily dnes můžeme potkat víceméně na každém rohu. Mnohé obchodní řetězce, fastfoody či tankovací stanice je navíc zpřístupňují zcela samostatně už jen jako velkou konkurenční výhodu.

Elektromobilita dostává smysl pro firmy

Rozhodně stále bude i v budoucnosti elektromobilita čelit celé řadě výzev, které nemusí vždy být úplně jednoduché. Jednou z výzev bylo také to, jak vůbec zpřístupnit její možnosti pro firmy. Mít vozový park plně elektrický totiž může být zásadní výhoda už jenom proto, že dnes kombinace solární energie a nabíjecí stanice pro firmy zcela jednoznačně umožňuje dobíjet svá vozidla zcela zdarma. Která firma by tak pohrdla možností provozovat svůj vozový park bez nutnosti finančních nákladů.

Rychlost, která je neporovnatelná

Pokud se podíváme na první vozy a dnešní nejlepší modely, tak rozhodně rychlost nabíjení bude patřit mezi ty, které prošly doslova skokovým nárůstem. Dnes už není problém strávit u nabíjecí stanice pro elektromobily deset minut a odjet na další stovky kilometrů. Přitom ale technologie baterií udělala další výrazný krok. Problémem totiž najednou mohlo být to, že baterie s rychlým nabíjením mají výrazně menší životnost. Novější možnosti ale i tento fakt staví jenom na pole mýtů.

Ostatní

Jak na přesnou a rychlou digitalizaci objektů, budov a interiérů?

Vstup do éry digitalizace přinesl zásadní změny do mnoha oblastí, včetně architektury a stavebnictví. Dříve časově náročný proces digitalizace budov a objektů se nyní stal rychlým a efektivním, a to díky pokrokům v technologiích. V tomto článku se zaměříme na význam a výhody digitalizace objektu budov, a jaké profesionální nástroje pomáhají dosáhnout maximální kvality. Rychlá […]

Zobrazit
Ostatní

S vaginální suchostí bojuje velké množství žen

Pochva, nebo také vagína popis, patří mezi ženské pohlavní orgány. Je součástí reprodukce. Je přirozeně vlhká. Některé ženy však bojuji s její suchostí. Suchá vagína způsobuje celou řadu zdravotních komplikací. Patří mezi ně pocity sucha, svědění a v neposlední řadě také bolestivý pohlavní styk. Příčiny vzniku vaginální suchosti Jednou z příčin jsou hormonální změny, které […]

Zobrazit
Ostatní

Naučte se používat slevové kupony a šetřete s každým nákupem

V dnešní době může si jen málokdo může dovolit rozhazovat peníze. Lidé vyhledávají akce a snaží se omezovat v tom, kolik za nákupy vydají. Víte o tom, že většina lidí dnes nakupuje online? Kromě potravin lidé pořizují většinu druhů zboží v eshopech. Zde často zbytečně přeplácí za věci, které by si mohli pořídit levněji. Pokud […]

Zobrazit