Projekt Lunark Origami inspirovaný biotopem pro život na Měsíci

SAGA, dánské designové studio navrhlo a postavilo inovativní LUNARK Habitat a otestovalo jeho životaschopnost v Artickém Grónsku v roce 2002. Toto holé místo bylo vybráno pro svou podobnost s Měsícem a projekt je určen k tomu, aby se vesmír stal obyvatelným pro budoucí cestovatele. Zjistěte, jak společnost Armacell podpořila tento projekt našimi izolačními řešeními.

LUNARK je sluneční stanoviště, které by mohlo pomoci lidem přežít a prosperovat na Měsíci. Jeho skládací konstrukce kombinuje japonské origami s moderním designem biomimikry. Aby se ušetřil prostor během přepravy a maximalizoval prostor pro astronauty, je stanoviště rozmístitelné. Vyznačuje se uzavřenou origami skořepinou složenou z pevných panelů z uhlíkových vláken. Návrh byl algoritmicky optimalizován, což vedlo k naměřené expanzi o 750 %.

Černá lesklá skořepina vyrobená z uhlíkových vláken tvoří hlavní exteriér stanoviště. Strukturu uhlíkových vláken tvoří sendvičové panely s pěnovým jádrem pro extra izolaci. Karbonové vlákno je ideální, protože je lehké – což je zásadní pro přepravu a rozkládání – a přitom pevné. Panely jsou spojeny bílou skládací kompozitní gumou. Hlavní nosnou konstrukcí je hliníkový rám.

Baterie, nádrž na vodu, sklad: Využití vertikálního prostoru je zásadní, když nemáte moc práce. Systém podpory života na bázi řas: Aby pomohl s lidskou touhou po přírodě, řasový reaktor přináší život do sterilního prostředí a pomáhá psychická pohoda členů posádky s uklidňujícími, bublajícími zvuky. Řasy lze dokonce sklízet jako čerstvý a zdravý zdroj výživy a rozbít jinak nevýrazný výběr jídel.

U Měsíce se stanoviště musí vejít do rakety, ale pro misi LUNARK se musí vejít do přepravního kontejneru a vydržet 5 500 km dlouhou cestu lodí do severního Grónska. Přepravní kontejner je podstatně menší než raketa, měří pouze 2,35 m na šířku a 2,39 m na výšku.

Ostatní

Vybavení pro stavebnictví a zahradu: Praktická pomocníci pro snadnou práci a přepravu

Hledáte kvalitní vybavení pro stavebnictví a práci na zahradě? Internetový obchod ekovovyroba.cz přináší široký sortiment produktů, které vám usnadní práci a zefektivní přepravu materiálů a nářadí. Pojďme si společně projít některé zajímavé kategorie tohoto eshopu. Jde například o stavební a zahradní kolečka, skládací kontejnery, motorová kolečka a elektrokolečka, vybavení měst a obcí, ruční dvoukolové vozíky, […]

Zobrazit
Ostatní

HHC je kanabinoid, který si zaslouží pozornost

Hexahydrokanabinol (HHC) je přirozeně se vyskytující fytokanabinoid nacházející se v rostlině konopí a je považován za minoritní kanabinoid. HHC je hydrogenovaný derivát jak delta-8, tak delta-9 tetrahydrokanabinolu (THC). Ačkoli se přirozeně vyskytuje v rostlině konopí (Cannabis sativa) v malých množstvích, lze jej vyrobit synteticky hydrogenací (přidáním molekulárního vodíku na dvojnou vazbu) extraktů z konopí. HHC […]

Zobrazit
Ostatní

Vapování s lahodnými jednorázovými ecigaretami ELFBAR

Kouření nebo vapování? Stále více kuřáků přechází na vapování a důvodem je množství výhod. Mohou vapovat třeba při práci, při jízdě autem nebo v restauraci, aniž by museli chodit ven. Kouř z ecigaret je jen pouhá neškodná pára, nevdechujete karcinogenní dehet, jako u běžných cigaret. Jednou z největších výhod je úleva od cigaretového kouře, který […]

Zobrazit