Rozšiřte si své obzory a vyzkoušejte chutná vegetariánská jídla v pražském bistru

Omezení konzumace masa či jeho úplné vyřazení z jídelníčku není v dnešní době již tak neobvyklé. Vege bistro navštěvují i lidé, kteří nejsou vegetariány. Vegetariánská strava je lehká, rozmanitá, chutná a všeobecně zdravější.

Omezení přísunu masa může mít vliv na celkové zdraví

Není žádným tajemstvím, že omezení přísunu masa může zlepšit celkové zdraví. Celkový vyšší příjem ovoce, zeleniny, celozrnných produktů, ořechů a semen poskytuje důležité živiny pro celkové zdraví – vitamíny minerály a antioxidanty. Luštěniny a produkty ze sóji (tofu a tempeh) jsou rostlinnými zdroji bílkovin.

Etika a ohled na životní prostředí

Etika a ohled na životní prostředí jsou nejčastějšími důvody, proč lidé ze svých jídelníčků vyřazují maso. Větší znalost o velkochovech vede lidi k přehodnocení životních postojů.

Je známo, že masný průmysl je velkou zátěží pro životní prostředí, chovaná zvířata spotřebují velké množství vody, půdy a energie. Jejich chov vede k odlesňování, a zvyšuje emise skleníkových plynů.

Vyřazením či omezením masa v jídelníčku přispěte k vyšší udržitelnosti životního prostředí.

Nové chuťové zážitky

Pokud si myslíte, že je bezmasá strava nudná a fádní, vyzkoušejte vegetariánské bistro, a objevíte mnoho nových a zajímavých chutí. Existuje mnoho bezmasých a rostlinných kombinací, které vám poskytnou nové chuťové zážitky. Vaše chuťové pohárky poznají nepoznané.

Kde objevit nové chutě bez masa?

Vegetariánské bistro Praha s názvem GreenTable připravuje pro své hosty pokrmy bez masa mnoha zajímavých a jedinečných chutí. Většina jídel je připravována ze surovin od lokálních pěstitelů a dodavatelů. To ještě více snižuje dopad na životní prostředí, odpadá doprava sortimentu, ale také je to záruka kvality a čerstvosti.

 

Ostatní

Jaké účinné látky obsahuje kratom?

Kratom má každým dnem stále více uživatelů. I když ho užívá tolik lidí, ne každý ví, jaké látky jsou vlastně zodpovědné za jeho účinky. Obsahuje řadu účinných látek, ale primárními psychoaktivními složkami jsou mitragynin a 7-hydroxymitragynin. Tyto alkaloidy jsou zodpovědné za účinky kratomu na tělo a mysl. Zde je stručný přehled těchto dvou hlavních alkaloidů: […]

Zobrazit
Ostatní

Jak vypadá strom kratom?

Možná navštěvujete obchod s kratomem, kde si kupujete zelený kratomový prášek, ale víte o tom, že pochází z listů vysokého stromu? Kratom (Mitragyna speciosa) je stálezelený strom, který může dorůst až do výšky 25 metrů, a to v závislosti na pěstebních podmínkách a prostředí. Tento strom roste v různých oblastech jihovýchodní Asie, kde se odedávna […]

Zobrazit
Ostatní

Nikotinové sáčky vám dodají nikotin i bez kouření

Trápí vás, že stále kouříte? Možná už jste zaznamenali zdravotní nebo společenské problémy, které vám kouření způsobilo. Nemusíte se na dobro zříci nikotinu, stačí jen zvolit šetrnější způsob, jak ho budete do těla dostávat. Skvělou změnou pro vás může být nikotinový sáček. Nikotinové sáčky jsou malé sáčky obsahující nikotin a další přísady, ale bez tabáku. […]

Zobrazit