Rozšiřte si své obzory a vyzkoušejte chutná vegetariánská jídla v pražském bistru

Omezení konzumace masa či jeho úplné vyřazení z jídelníčku není v dnešní době již tak neobvyklé. Vege bistro navštěvují i lidé, kteří nejsou vegetariány. Vegetariánská strava je lehká, rozmanitá, chutná a všeobecně zdravější.

Omezení přísunu masa může mít vliv na celkové zdraví

Není žádným tajemstvím, že omezení přísunu masa může zlepšit celkové zdraví. Celkový vyšší příjem ovoce, zeleniny, celozrnných produktů, ořechů a semen poskytuje důležité živiny pro celkové zdraví – vitamíny minerály a antioxidanty. Luštěniny a produkty ze sóji (tofu a tempeh) jsou rostlinnými zdroji bílkovin.

Etika a ohled na životní prostředí

Etika a ohled na životní prostředí jsou nejčastějšími důvody, proč lidé ze svých jídelníčků vyřazují maso. Větší znalost o velkochovech vede lidi k přehodnocení životních postojů.

Je známo, že masný průmysl je velkou zátěží pro životní prostředí, chovaná zvířata spotřebují velké množství vody, půdy a energie. Jejich chov vede k odlesňování, a zvyšuje emise skleníkových plynů.

Vyřazením či omezením masa v jídelníčku přispěte k vyšší udržitelnosti životního prostředí.

Nové chuťové zážitky

Pokud si myslíte, že je bezmasá strava nudná a fádní, vyzkoušejte vegetariánské bistro, a objevíte mnoho nových a zajímavých chutí. Existuje mnoho bezmasých a rostlinných kombinací, které vám poskytnou nové chuťové zážitky. Vaše chuťové pohárky poznají nepoznané.

Kde objevit nové chutě bez masa?

Vegetariánské bistro Praha s názvem GreenTable připravuje pro své hosty pokrmy bez masa mnoha zajímavých a jedinečných chutí. Většina jídel je připravována ze surovin od lokálních pěstitelů a dodavatelů. To ještě více snižuje dopad na životní prostředí, odpadá doprava sortimentu, ale také je to záruka kvality a čerstvosti.

 

Ostatní

Problém nabíjení v elektromobilitě se stává stále menší komplikací

Především v naprostém počátku elektromobility bylo potřeba začít řešit celou řadu problémů a nedostatků, které elektromobilita jako technologie má. Mezi nimi by se mezi ty největší přitom mohla zařadit právě rychlost dobíjení. Řidiči, kteří jsou zvyklí v řádu několika minut včetně placení natankovat plnou nádrž, tak nechtějí čekat desítky minut na zprovoznění svého vozidla. Moderní elektromobilita tento […]

Zobrazit
Ostatní

Jak na přesnou a rychlou digitalizaci objektů, budov a interiérů?

Vstup do éry digitalizace přinesl zásadní změny do mnoha oblastí, včetně architektury a stavebnictví. Dříve časově náročný proces digitalizace budov a objektů se nyní stal rychlým a efektivním, a to díky pokrokům v technologiích. V tomto článku se zaměříme na význam a výhody digitalizace objektu budov, a jaké profesionální nástroje pomáhají dosáhnout maximální kvality. Rychlá […]

Zobrazit
Ostatní

S vaginální suchostí bojuje velké množství žen

Pochva, nebo také vagína popis, patří mezi ženské pohlavní orgány. Je součástí reprodukce. Je přirozeně vlhká. Některé ženy však bojuji s její suchostí. Suchá vagína způsobuje celou řadu zdravotních komplikací. Patří mezi ně pocity sucha, svědění a v neposlední řadě také bolestivý pohlavní styk. Příčiny vzniku vaginální suchosti Jednou z příčin jsou hormonální změny, které […]

Zobrazit