S vaginální suchostí bojuje velké množství žen

Pochva, nebo také vagína popis, patří mezi ženské pohlavní orgány. Je součástí reprodukce. Je přirozeně vlhká. Některé ženy však bojuji s její suchostí. Suchá vagína způsobuje celou řadu zdravotních komplikací. Patří mezi ně pocity sucha, svědění a v neposlední řadě také bolestivý pohlavní styk.

Příčiny vzniku vaginální suchosti

Jednou z příčin jsou hormonální změny, které se objevují v období menopauzy nebo těhotenství. V tomto čase dochází ke snížení hladiny ženského pohlavního hormonu estrogenu. Díky tomu může dojít ke ztenčení poševní sliznice, ta pak ztrácí svoji pružnost a neprodukuje dostatečné množství zvlhčující tekutiny.

Jak bojovat proti vaginální suchosti?

Můžete si pořídit běžně dostupné přípravky, které zvlhčí vaginální sliznici. Ideální jsou takové, které obsahují kyselinu hyaluronovou. Ta zvlhčí a navíc podpoří přirozené procesy hojení a regenerace tkáně.

Tělu dodávejte potřebné fytoestrogeny neboli isoflavonoidy. Jedná se o přírodní látky, které připomínají ženský estrogen. Pomáhají vyrovnat hladinu hormonů. Naleznete je v některých druzích potravin rostlinného původu (sója, pohanka, luštěniny, červené víno). Lze je užívat také jako doplňky stravy.

Dobře fungují i lubrigační gely, které využijete především při pohlavním styku.

Vyzkoušejte také přípravek GYNELLA® AtroGel. Jedná se o 7 jednorázových aplikátorů naplněných vaginálním gelem. Užívá se po dobu jednoho týdne v měsíci, alespoň tři po sobě jdoucí měsíce.

Obsahuje kyselinu hyaluronovou – urychluje hojení, fytoestrogen genistein – zvyšuje pružnost vaginální sliznice a má antioxidační vlastnosti – chrání pochvu proti vnějším vlivům a navíc mírní nepříjemné pocity napětí a suchosti. Poslední částí je TIAB® komplex, který poskytuje antimikrobiální aktivitu a brání vzniku vaginálních infekcí.

Ostatní

Problém nabíjení v elektromobilitě se stává stále menší komplikací

Především v naprostém počátku elektromobility bylo potřeba začít řešit celou řadu problémů a nedostatků, které elektromobilita jako technologie má. Mezi nimi by se mezi ty největší přitom mohla zařadit právě rychlost dobíjení. Řidiči, kteří jsou zvyklí v řádu několika minut včetně placení natankovat plnou nádrž, tak nechtějí čekat desítky minut na zprovoznění svého vozidla. Moderní elektromobilita tento […]

Zobrazit
Ostatní

Jak na přesnou a rychlou digitalizaci objektů, budov a interiérů?

Vstup do éry digitalizace přinesl zásadní změny do mnoha oblastí, včetně architektury a stavebnictví. Dříve časově náročný proces digitalizace budov a objektů se nyní stal rychlým a efektivním, a to díky pokrokům v technologiích. V tomto článku se zaměříme na význam a výhody digitalizace objektu budov, a jaké profesionální nástroje pomáhají dosáhnout maximální kvality. Rychlá […]

Zobrazit
Ostatní

Naučte se používat slevové kupony a šetřete s každým nákupem

V dnešní době může si jen málokdo může dovolit rozhazovat peníze. Lidé vyhledávají akce a snaží se omezovat v tom, kolik za nákupy vydají. Víte o tom, že většina lidí dnes nakupuje online? Kromě potravin lidé pořizují většinu druhů zboží v eshopech. Zde často zbytečně přeplácí za věci, které by si mohli pořídit levněji. Pokud […]

Zobrazit