S vaginální suchostí bojuje velké množství žen

Pochva, nebo také vagína popis, patří mezi ženské pohlavní orgány. Je součástí reprodukce. Je přirozeně vlhká. Některé ženy však bojuji s její suchostí. Suchá vagína způsobuje celou řadu zdravotních komplikací. Patří mezi ně pocity sucha, svědění a v neposlední řadě také bolestivý pohlavní styk.

Příčiny vzniku vaginální suchosti

Jednou z příčin jsou hormonální změny, které se objevují v období menopauzy nebo těhotenství. V tomto čase dochází ke snížení hladiny ženského pohlavního hormonu estrogenu. Díky tomu může dojít ke ztenčení poševní sliznice, ta pak ztrácí svoji pružnost a neprodukuje dostatečné množství zvlhčující tekutiny.

Jak bojovat proti vaginální suchosti?

Můžete si pořídit běžně dostupné přípravky, které zvlhčí vaginální sliznici. Ideální jsou takové, které obsahují kyselinu hyaluronovou. Ta zvlhčí a navíc podpoří přirozené procesy hojení a regenerace tkáně.

Tělu dodávejte potřebné fytoestrogeny neboli isoflavonoidy. Jedná se o přírodní látky, které připomínají ženský estrogen. Pomáhají vyrovnat hladinu hormonů. Naleznete je v některých druzích potravin rostlinného původu (sója, pohanka, luštěniny, červené víno). Lze je užívat také jako doplňky stravy.

Dobře fungují i lubrigační gely, které využijete především při pohlavním styku.

Vyzkoušejte také přípravek GYNELLA® AtroGel. Jedná se o 7 jednorázových aplikátorů naplněných vaginálním gelem. Užívá se po dobu jednoho týdne v měsíci, alespoň tři po sobě jdoucí měsíce.

Obsahuje kyselinu hyaluronovou – urychluje hojení, fytoestrogen genistein – zvyšuje pružnost vaginální sliznice a má antioxidační vlastnosti – chrání pochvu proti vnějším vlivům a navíc mírní nepříjemné pocity napětí a suchosti. Poslední částí je TIAB® komplex, který poskytuje antimikrobiální aktivitu a brání vzniku vaginálních infekcí.

Ostatní

Jaké účinné látky obsahuje kratom?

Kratom má každým dnem stále více uživatelů. I když ho užívá tolik lidí, ne každý ví, jaké látky jsou vlastně zodpovědné za jeho účinky. Obsahuje řadu účinných látek, ale primárními psychoaktivními složkami jsou mitragynin a 7-hydroxymitragynin. Tyto alkaloidy jsou zodpovědné za účinky kratomu na tělo a mysl. Zde je stručný přehled těchto dvou hlavních alkaloidů: […]

Zobrazit
Ostatní

Jak vypadá strom kratom?

Možná navštěvujete obchod s kratomem, kde si kupujete zelený kratomový prášek, ale víte o tom, že pochází z listů vysokého stromu? Kratom (Mitragyna speciosa) je stálezelený strom, který může dorůst až do výšky 25 metrů, a to v závislosti na pěstebních podmínkách a prostředí. Tento strom roste v různých oblastech jihovýchodní Asie, kde se odedávna […]

Zobrazit
Ostatní

Nikotinové sáčky vám dodají nikotin i bez kouření

Trápí vás, že stále kouříte? Možná už jste zaznamenali zdravotní nebo společenské problémy, které vám kouření způsobilo. Nemusíte se na dobro zříci nikotinu, stačí jen zvolit šetrnější způsob, jak ho budete do těla dostávat. Skvělou změnou pro vás může být nikotinový sáček. Nikotinové sáčky jsou malé sáčky obsahující nikotin a další přísady, ale bez tabáku. […]

Zobrazit