Specifické problémy s pletí potřebují i specifickou péči. Nepodceňujte první signály potíží!

Snad žádná žena nemůže říci, že má naprosto dokonalou pleť bez sebemenších problémů. Každá z nás ale trpí určitými komplikacemi, které mohou být vyvolány okolními vlivy, horší životosprávou, stresem, ale některé problémy s pokožkou mohou mít i genetický původ.

Důležité přitom je pokožku pravidelně kontrolovat, pečovat o ni a myslet na to, abychom dokázaly včas a bez problémů eliminovat již vznikající potíže. A v tom případě je na čase sáhnout po kvalitní kosmetice, která se specializuje na daný problém.

Mastná pleť je také problém

Jedním z problémů, které ženy a dívky přehlížejí nejčastěji, je mastná pleť. Často se stává, že na ni nereagují tak moc intenzivně jako třeba na zarudlou nebo jinak podrážděnou pokožku. Drobnou ironií přitom je, že právě mastná pleť potřebuje stejnou míru individuální péče, jako kterákoliv jiná problematická pleť. Ideální je užívat speciální přípravky a kosmetiku jako je make-up na mastnou pleť. Pokud bychom na tento typ pleti užívaly klasické přípravky, tak si můžeme nechtěně uškodit v tom smyslu, že se zanášení a mastnota pleti může ještě mnohonásobně zhoršit.

Problémy se zvětšenými póry

V úvodu jsme zmiňovali i to, že některé boje jsou zkrátka dosti nevyrovnané. A to hlavně ty, které jdou proti samotné genetice. Zvětšené póry bývají velice často celoživotní problém genetického charakteru. Automaticky znamenají takové nepříjemnosti, jako je jejich intenzivní zanášení. Proto také existuje speciální kosmetika pro zvětšené póry, která má dva úkoly. Jedním je nezanášet póry samotnou kosmetikou a druhým je aktivní zmenšování pórů, díky čemuž se tak snižuje i vliv ostatních faktorů.

Problémy s unavenou pletí

Unavenou pleť poznáte extrémně jednoduše. Při prvním pohledu je vidět, že se kolem očí nebo úst tvoří drobné vrásky, které tam ještě nedávno nebyly. Pleť může časem ztrácet pružnost a předčasně stárnout. Pomoci vám v tomto případě mohou krémy na unavenou pleť, které najdete i v denních a nočních variantách s odlišným složením. Základem přitom je, že krémy dokáží podpořit pleť kvalitním vyživováním, a hlavně intenzivní hydratací.

Ostatní

Vyberte si ten pravý kufr pro vaše dobrodružství

Vítejte na eKufr.cz, specializovaném e-shopu, který vám nabízí odlehčené kufry, kufry různých velikostí, náhradní díly ke kufrům a kufry se TSA zámky. Cestování může být stresující, ale s pravým kufrem se všechny vaše obavy rozplynou. Naše produkty jsou designovány tak, aby odpovídaly potřebám moderních cestovatelů, kteří hledají kvalitu, bezpečnost a pohodlí. Odlehčené kufry: Cestujte s […]

Zobrazit
Ostatní

S jednorázovými e-cigaretami snadno podlehnete kouzlu vapování

Není kuřák jako kuřák. Zatímco někteří kuřáci si při své vášni neustále ničí zdraví prostředicvím dehtového kouře, stále více jich vapuje. Vapování umožní do těla dostat nikotin stejně jako při kouření, ale vyhnete se přijímání karcinogenních látek, zápachu a nemusíte kvůli svému zlozvyku neustále chodit ven. Některé kuřáky vapování ihned oslovilo, jiní se mu vyhývali, […]

Zobrazit
Ostatní

Krabičková dieta vám pomůže se změnou stravovacích návyků

Hledáte jednoduchý a snadný způsob stravování? Řešení nabízí krabičková dieta. Co je krabičková dieta a jaké výhody nabízí? Krabičková dieta nabízí hotové pokrmy formou balených krabiček. Každá krabička obsahuje přesně dávkované porce jídel, která jsou připravená podle vyváženého jídelníčku, na kterém se podílí nutriční specialista. Nemusíte nikde nakupovat suroviny a připravovat pokrmy. Stačí si jednoduše […]

Zobrazit