T-Fold – dřevěná modulární domácí instalace

Model T modulových dřevěných domů A-FOLD je domem, který díky rozmanitosti dostupných velikostí ocení jak mladé páry, tak velké rodiny. Má netradiční geometrický tvar a velmi dobře se hodí jako rekreační dům, když chcete uniknout z města.

Podívejme se blíže na naši poslední modulární domovní instalaci v regionu Marche, centru Itálie: z těchto raných fází instalace Modelu T vidíme, že doba výstavby je ve srovnání s tradičními stavbami opravdu poměrně rychlá, což výrazně snižuje dopad na životní prostředí.

Domy začínají kolem 51 a mohou růst v závislosti na tom, kolik modulů si člověk koupí. Jediným omezením je nutnost umístit moduly do řady, proto společnost navrhuje zastavit se na velikosti „vily“ 127 metrů čtverečních). Jednotky jsou prefabrikované s výběrem opláštění, střešní krytiny a podlah.

Domy lze také složit zpět a přesunout, stejně snadno, jak se rozloží, což umožňuje jejich opětovné použití na novém místě. Konstrukce systému závěsů také poskytuje flexibilitu v domě během zemětřesení, což mu umožňuje „rozptýlit energii otřesů země“ a seismických jevů počasí.

Mezi všemi velikostmi modulárních dřevěných domů je tento základní model nejuniverzálnější, protože může být použit pro různé aplikace. CABIN, který používají hlavně touroperátoři k výstavbě letovisek a glampingu, se velmi dobře hodí jako prázdninový dům, kde můžete strávit fantastické dny mimo město. Plocha je 52 metrů čtverečních.

Ostatní

Problém nabíjení v elektromobilitě se stává stále menší komplikací

Především v naprostém počátku elektromobility bylo potřeba začít řešit celou řadu problémů a nedostatků, které elektromobilita jako technologie má. Mezi nimi by se mezi ty největší přitom mohla zařadit právě rychlost dobíjení. Řidiči, kteří jsou zvyklí v řádu několika minut včetně placení natankovat plnou nádrž, tak nechtějí čekat desítky minut na zprovoznění svého vozidla. Moderní elektromobilita tento […]

Zobrazit
Ostatní

Jak na přesnou a rychlou digitalizaci objektů, budov a interiérů?

Vstup do éry digitalizace přinesl zásadní změny do mnoha oblastí, včetně architektury a stavebnictví. Dříve časově náročný proces digitalizace budov a objektů se nyní stal rychlým a efektivním, a to díky pokrokům v technologiích. V tomto článku se zaměříme na význam a výhody digitalizace objektu budov, a jaké profesionální nástroje pomáhají dosáhnout maximální kvality. Rychlá […]

Zobrazit
Ostatní

S vaginální suchostí bojuje velké množství žen

Pochva, nebo také vagína popis, patří mezi ženské pohlavní orgány. Je součástí reprodukce. Je přirozeně vlhká. Některé ženy však bojuji s její suchostí. Suchá vagína způsobuje celou řadu zdravotních komplikací. Patří mezi ně pocity sucha, svědění a v neposlední řadě také bolestivý pohlavní styk. Příčiny vzniku vaginální suchosti Jednou z příčin jsou hormonální změny, které […]

Zobrazit