Vyrazte na dovolenou do Chorvatska se zajištěným ubytováním

Vyrazit na dovolenou do Chorvatska na vlastní pěst autem na to není dnes nic divného. Existuje několik způsobů, kde přenocovat nebo jak si zajistit ubytování. Jedním ze spolehlivých je rezervace apartmánu nebo pokoje v penzionu či hotelu prostřednictvím webu ubytovanivchorvatsku.cz. Na webu objevíte možnosti ubytování v různých koutech Chorvatska. Sami si zvolíte druh ubytování, délku pobytu a samozřejmě místa v Chorvatsku, které toužíte nejvíce poznat. Cesta do Chorvatska aktuálně se vyplatí zejména, pokud se chcete vyhnout davům turistů.

Eufraziova bazilika (Poreč)

Eufrazijeva bazilika u Poreču (Biskupský komplex Eufraziovy baziliky v historickém centru Poreče) zahrnuje baziliku, atrium, baptisterium a biskupský palác, které představují náboženskou křesťanskou architekturu ze 4. století. Eufraziova bazilika kombinuje Byzanc a klasicismus.

Eufraziova bazilika byla pojmenována po biskupovi Eufrazijovi (Eufraziovi), který v 6. století katedrálu přestavěl a vyzdobil mozaikami. Figurální mozaiky malované na apsidě patří k nejvýznamnějším příkladům svého druhu v Evropě. V roce 1997 byla katedrála zapsána na seznam UNESCO.

Benátská obranná díla (Zadar, Šibenik)

Tento komplex se skládá ze 6 komponentů ze 16. a 17. století nacházejících se v Chorvatsku, Itálii a Černé Hoře. V Chorvatsku zahrnuje Venecijanski obrambeni sustav (Benátská obranná díla) obranná díla v Zadaru a šibenská tvrđava sv. Nikole (pevnost svatého Mikuláše) v Šibeniku.

Mezi benátská obranná díla patří také opevněná města Bergamo a Peschiera del Garda, pevnostní město Palmanova v Itálii a město Kotor v Černé Hoře.

Komplex ukazuje moderní vojenskou architekturu prostřednictvím organizace, designu a realizace, jejímž účelem bylo bránit obchodní cesty a přístavy na Jadranu a ve východním Středomoří. V roce 2017 byl přidán na seznam UNESCO.

Zájezdy Chorvatsko pořádá k mnoha zajímavostem.

Historické město Trogir

Romanički grad Trogir (historické město Trogir) a jeho románské kostely jsou bohaté na barokní a renesanční památky. Nejvýznamnější kulturní památkou je Trogirska katedrala Svetog Lovre (Trogirská katedrála) známá svým západním portálem, který postavil chorvatský sochař Radovan. Jde o nejvýznamnější ukázku románsko-gotického umění v Chorvatsku.

Ostatní

Vybavení pro stavebnictví a zahradu: Praktická pomocníci pro snadnou práci a přepravu

Hledáte kvalitní vybavení pro stavebnictví a práci na zahradě? Internetový obchod ekovovyroba.cz přináší široký sortiment produktů, které vám usnadní práci a zefektivní přepravu materiálů a nářadí. Pojďme si společně projít některé zajímavé kategorie tohoto eshopu. Jde například o stavební a zahradní kolečka, skládací kontejnery, motorová kolečka a elektrokolečka, vybavení měst a obcí, ruční dvoukolové vozíky, […]

Zobrazit
Ostatní

HHC je kanabinoid, který si zaslouží pozornost

Hexahydrokanabinol (HHC) je přirozeně se vyskytující fytokanabinoid nacházející se v rostlině konopí a je považován za minoritní kanabinoid. HHC je hydrogenovaný derivát jak delta-8, tak delta-9 tetrahydrokanabinolu (THC). Ačkoli se přirozeně vyskytuje v rostlině konopí (Cannabis sativa) v malých množstvích, lze jej vyrobit synteticky hydrogenací (přidáním molekulárního vodíku na dvojnou vazbu) extraktů z konopí. HHC […]

Zobrazit
Ostatní

Vapování s lahodnými jednorázovými ecigaretami ELFBAR

Kouření nebo vapování? Stále více kuřáků přechází na vapování a důvodem je množství výhod. Mohou vapovat třeba při práci, při jízdě autem nebo v restauraci, aniž by museli chodit ven. Kouř z ecigaret je jen pouhá neškodná pára, nevdechujete karcinogenní dehet, jako u běžných cigaret. Jednou z největších výhod je úleva od cigaretového kouře, který […]

Zobrazit