Vyrazte na dovolenou do Chorvatska se zajištěným ubytováním

Vyrazit na dovolenou do Chorvatska na vlastní pěst autem na to není dnes nic divného. Existuje několik způsobů, kde přenocovat nebo jak si zajistit ubytování. Jedním ze spolehlivých je rezervace apartmánu nebo pokoje v penzionu či hotelu prostřednictvím webu ubytovanivchorvatsku.cz. Na webu objevíte možnosti ubytování v různých koutech Chorvatska. Sami si zvolíte druh ubytování, délku pobytu a samozřejmě místa v Chorvatsku, které toužíte nejvíce poznat. Cesta do Chorvatska aktuálně se vyplatí zejména, pokud se chcete vyhnout davům turistů.

Eufraziova bazilika (Poreč)

Eufrazijeva bazilika u Poreču (Biskupský komplex Eufraziovy baziliky v historickém centru Poreče) zahrnuje baziliku, atrium, baptisterium a biskupský palác, které představují náboženskou křesťanskou architekturu ze 4. století. Eufraziova bazilika kombinuje Byzanc a klasicismus.

Eufraziova bazilika byla pojmenována po biskupovi Eufrazijovi (Eufraziovi), který v 6. století katedrálu přestavěl a vyzdobil mozaikami. Figurální mozaiky malované na apsidě patří k nejvýznamnějším příkladům svého druhu v Evropě. V roce 1997 byla katedrála zapsána na seznam UNESCO.

Benátská obranná díla (Zadar, Šibenik)

Tento komplex se skládá ze 6 komponentů ze 16. a 17. století nacházejících se v Chorvatsku, Itálii a Černé Hoře. V Chorvatsku zahrnuje Venecijanski obrambeni sustav (Benátská obranná díla) obranná díla v Zadaru a šibenská tvrđava sv. Nikole (pevnost svatého Mikuláše) v Šibeniku.

Mezi benátská obranná díla patří také opevněná města Bergamo a Peschiera del Garda, pevnostní město Palmanova v Itálii a město Kotor v Černé Hoře.

Komplex ukazuje moderní vojenskou architekturu prostřednictvím organizace, designu a realizace, jejímž účelem bylo bránit obchodní cesty a přístavy na Jadranu a ve východním Středomoří. V roce 2017 byl přidán na seznam UNESCO.

Zájezdy Chorvatsko pořádá k mnoha zajímavostem.

Historické město Trogir

Romanički grad Trogir (historické město Trogir) a jeho románské kostely jsou bohaté na barokní a renesanční památky. Nejvýznamnější kulturní památkou je Trogirska katedrala Svetog Lovre (Trogirská katedrála) známá svým západním portálem, který postavil chorvatský sochař Radovan. Jde o nejvýznamnější ukázku románsko-gotického umění v Chorvatsku.

Ostatní

Problém nabíjení v elektromobilitě se stává stále menší komplikací

Především v naprostém počátku elektromobility bylo potřeba začít řešit celou řadu problémů a nedostatků, které elektromobilita jako technologie má. Mezi nimi by se mezi ty největší přitom mohla zařadit právě rychlost dobíjení. Řidiči, kteří jsou zvyklí v řádu několika minut včetně placení natankovat plnou nádrž, tak nechtějí čekat desítky minut na zprovoznění svého vozidla. Moderní elektromobilita tento […]

Zobrazit
Ostatní

Jak na přesnou a rychlou digitalizaci objektů, budov a interiérů?

Vstup do éry digitalizace přinesl zásadní změny do mnoha oblastí, včetně architektury a stavebnictví. Dříve časově náročný proces digitalizace budov a objektů se nyní stal rychlým a efektivním, a to díky pokrokům v technologiích. V tomto článku se zaměříme na význam a výhody digitalizace objektu budov, a jaké profesionální nástroje pomáhají dosáhnout maximální kvality. Rychlá […]

Zobrazit
Ostatní

S vaginální suchostí bojuje velké množství žen

Pochva, nebo také vagína popis, patří mezi ženské pohlavní orgány. Je součástí reprodukce. Je přirozeně vlhká. Některé ženy však bojuji s její suchostí. Suchá vagína způsobuje celou řadu zdravotních komplikací. Patří mezi ně pocity sucha, svědění a v neposlední řadě také bolestivý pohlavní styk. Příčiny vzniku vaginální suchosti Jednou z příčin jsou hormonální změny, které […]

Zobrazit